Այս տարվա դեկտեմբերին Կալինինգրադում կայացավ Եվրոպայի բռնցքամարտի մինչև 23 տարեկանների առաջնությունը: Հայ բռնցքամարտիկ Նարեկ Աբգարյանն այս առաջնությունում նվաճեց բրոնզե մեդալ:
Աբգարյանը զինծառայող է, և արդեն երկրորդ տարին է, որ Ամանորը նշելու է բանակում:
«Անցած տարին լավ անցավ, բայց այս անգամ ավելի ուրախ կլինի, որովհետև Եվրոպայից մեդալով եմ վերադարձել և նշելու կրկնակի առիթ կունենամ»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասաց մարզիկը:
Աբգարյանը խոստովանեց, որ 2012-ն իր համար լավ տարի է եղել, և նա ուրախ է, որ կարողացել է մեծահասակների առաջնությունում մեդալ նվաճել:
2013-ին նա պատրաստվում է մասնակցել Եվրոպայի և աշխարհի առաջնություններին, և ցանկանում է, որքան հնարավոր է լավ ելույթ ունենա և մեդալներով վերադառնա Հայաստան. «Ես ի սրտե մեր բոլոր հայերին մաղթում եմ առողջություն և երջանկություն: Իսկ մեր բոլոր զինվորներին` խաղաղ ու հանգիստ ծառայություն»:

28 Декабрь 2012 - 09:32 AMT
В декабре этого года в Калининграде состоялся чемпионат Европы по боксу до 23 лет. Армянский боксер Нарек Абгарян на этом чемпионате завоевал бронзовую медаль. Абгарян служит в армянской армии, и это будет второй Новый год, который он встретит не дома.
“В прошлом году все прошло очень хорошо, на этот раз будет радостнее, поскольку я стал бронзовым призером Европы, и у меня будет двойной повод отпраздновать”, – сказал спортсмен в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net.
Абгарян признался, что 2012 год был для него очень успешным, и он очень рад, что ему удалось завоевать медаль во взрослом первенстве.
В 2013 году спортсмен планирует принять участие в чемпионатах мира и Европы, выступить успешно, и вернуться в Армению с наградами.
“Я от всего сердца желаю армянскому народу здоровья и счастья. А нашим военнослужащим я желаю мирной и спокойной службы”.