Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ավագ Սարգիս Հովսեփյանը, որը 2012 թվականին հայտարարեց իր մարզական կարիերայի ավարտի մասին, Նոր տարին նշելու է ընտանիքի հետ, քանի որ այն համարում է ամենաընտանեկան տոներից մեկը:
«Նոր տարին սեղանի շուրջ ենք դիմավորում, այնուհետև քույրիկներս են մեզ միանում, իհարկե, ամանորյա գիշերը նաև հյուրեր ենք ունենում: Մեր ընտանիքն էլ տոները նշում է բոլոր հայերի պես»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է նա:
Հովսեփյանը փորձում է միշտ սպասելի նվերներ անել` նախապես իմանալով, թե ով ինչ է ցանկանում ստանալ: Ըստ նրա, երբ որևէ մեկի ցանկությունը կատարում ես, ավելի ես ուրախանում:
Նրա խոսքով, 2012-ը շատ լավ և բարի տարի էր իր համար. «Կարևորը Հայաստանում ամեն ինչ խաղաղ էր, և մեր ժողովուրդը հանգիստ անցկացրեց այն: 2013-ին բոլորին առողջություն, շատ փող և անսահման երջանկություն եմ մաղթում, իսկ մեր ֆուտբոլի հավաքականին` հաջող ելույթներ»:

28 Декабрь 2012 - 14:56 AMT
Бывший капитан сборной Армении по футболу Саркис Овсепян, который в 2012 году объявил о завершении своей спортивной карьеры, Новый год отметит в кругу семьи, поскольку считает этот праздник чисто семейный.
“Новый год мы встречаем за праздничным столом, затем к нам присоединяются мои сестры, и, конечно, в новогоднюю ночь у нас всегда бывает много гостей. Наша семья встречает Новый Год так же, как и все армяне”, – сказал он в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net.
По его словам, 2012 год был для него очень хорошим и добрым.
“Самое главное, для Армении год был мирным, и наш народ провел его спокойно. В 2013 году всем желаю здоровья, много денег и безграничного счастья, а нашей сборной по футболу – успешных выступлений”, – сказал Овсепян.