28 Դեկտեմբեր 2012 - 10:24 AMT
Երևանյան բռնցքամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնության հաղթողի կոչումը նվաճած Նիկոլ Հարությունովն Ամանորը դիմավորելու Մոսկվայում ընտանիքի հետ: Առաջնությանը մասնակցելու պատճառով նա 4 ամիս չի տեսել իր հարազատներին և ընկերներին, և տոներին բոլորի հետ էլ հանդիպելու է:
«Շատ ուրախ եմ, որ երկարատև ընդմիջումից հետո կրկին տանն եմ լինելու: Առհասարակ ես չեմ պլանավորում, թե ինչ եմ նվիրելու: Այս տոներին շատ նվերներ եմ անելու ու շատ մարդկանց»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասել է Հարությունովը:
Նա ցանկանում է, որ 2013 թվականին շարունակի իր հաջող ելույթները, ամրապնդվի երիտասարդական բռնցքամարտում ու փորձի ամեն ինչ անել Ռիո դե Ժանեյրոյի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճելու համար: Նա էլ բոլոր մարզիկների պես ցանկանում է նվաճել Օլիմպոսը:
«Ցանկանում եմ, որ այս տարի հայ մարզիկները նոր հաջողություններ ունենան, մենք էլ շարունակենք ուրախացնել մեր ազգին: Թող բոլորն ուրախ դիմավորեն Նոր տարին և միշտ երջանիկ լինեն»,- նշել է բռնցքամարտիկը:

Завоевавший звание победителя на Ереванском молодежном чемпионате мира Никол Арутюнов встретит Новый год в Москве со своей семьей. Из-за участия в чемпионате он 4 месяца не видел своих родных и друзей, и собирается встретиться с ними в праздники.
“Я очень рад, что после продолжительного перерыва наконец буду дома. Обычно я не планирую, что дарить. В эти праздники я приготовил подарки для очень многих людей”, – сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Никол Арутюнов.
Он желает продолжить успешно выступать в 2013 году, укрепить свои позиции в молодежном боксе и сделать все возможное, чтобы завоевать путевку на Олимпиаду в Рио-де Жанейро. Он, как и все спортсмены, мечтает покорить Олимп.
“Желаю, чтобы армянские спортсмены всегда добивались успехов, и мы продолжили бы радовать своими победами армянский народ. Пусть все радостно встретят Новый Год и будут счастливы”, – отметил боксер.