Ստեփանակերտի օդանավականը շուտով կգործարկվի: Մի քանի մանր տեխնիկական խնդիրներ են մնացել, որոնք լուծման փուլում են: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը:
Օդանավակայանի բացման ժամկետներ Դավիթ Բաբայանը չնշեց, սակայն տեղեկացրեց, որ աշխատանքներ են տարվում, որպեսզի մոտ ժամանակներս օդանավակայանը բացվի: «Կլինի դա մեկ ամիս, թե մի քիչ ավելի շուտ կամ ուշ՝ էական չէ»,- ասաց նա:
Նշենք, որ Արցախի կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Դմիտրի Ադբաշյանը հայտարարել է, որ Ստեփանակերտի օդանավակայանը մեկ ամսվա ընթացքում կիրականացնի առաջին չվերթը:

8 Январь 2013 - 12:34 AMT
Скоро будет сдан в эксплуатацию степанакертский аэропорт. Осталось решить несколько небольших технических проблем, которые в настоящее время находятся на стадии решения. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал пресс-секретарь президента Арцаха Бако Саакяна Давид Бабаян.
Сроков открытия аэропорта Бабаян не отметил, однако сообщил, что в этом направлении ведутся работы, и аэропорт будет сдан в эксплуатацию в ближайшее время.
“Будет ли это через месяц или несколькими днями раньше, или позже, это уже не важно”, – сказал он.
Отметим, что начальник Главного управления гражданской авиации при правительстве Арцаха Дмитрий Адабашьян заявил, что уже в течение ближайшего месяца степанакертский аэропорт осуществит свой первый полет.