9 Հունվար 2013 - 11:31 AMT
Հունվարի 9-ին «Կուբանի» ընդհանուր ժողովի ժամանակ թիմի ֆուտբոլիստներին ներկայացվել է նոր գլխավոր մարզիչը` Լեոնիդ Կուչուկը:
Բելառուս մասնագետը սպորտային տնօրեն Սերգեյ Դորոնչենկոյին ներկայացնելուց հետո անձամբ ողջունել է յուրաքանչյուր խաղացողի:
«Ամեն ինչ բավական արագ է տեղի ունեցել, թե բանակցությունների փուլը, թե իմ ժամանումը Կրասնոդար: Ես անկասկած ուրախ եմ աշխատել թիմի հետ, որի կազմում ընդգրկված են որակավորված խաղացողներ և որի առջև դրված են բարձր խնդիրներ»,- Կուչուկի խոսքերը հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Նա նշել է, որ ֆուտբոլիստների հետ ծանոթությունը տեղի կունենա աշխատանքային ռեժիմում, միաժամանակ, շատերի հետ նա շատ լավ ծանոթ է. «Առջևում մենք առաջնության շատ լուրջ հատված ունենք, և հիմա պետք է ամեն ինչ անենք, որպեսզի հնարավորինս որակյալ պատրաստվենք դրան»:
Նշենք, որ «Կուբանի» կազմում հանդես են գալիս Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստներ Արաս Օզբիլիսը և Մարկոս Պիզելին:

Новый главный тренер “Кубани” Леонид Кучук был представлен футболистам на общем собрании команды 9 января.
Белорусский специалист после краткого представления спортивного директора Сергея Доронченко лично поприветствовал каждого игрока.
“Все произошло довольно быстро – и этап переговоров, и мой приезд в Краснодар. Я безусловно рад работать с командой, в составе которой собраны квалифицированные игроки и перед которой ставятся высокие задачи”,- слова Кучука передает официальный сайт клуба.
Он отметил, что знакомство с футболистами будет проходить в рабочем режиме, при том, с многими он – хотя бы заочно – знаком очень хорошо.
“Впереди у нас очень серьезный отрезок чемпионата, и сейчас мы должны сделать все, чтобы максимально качественно к нему подготовиться”, – сказал Кучук.