«Դինամոյի» գլխավոր մարզիչ Դան Պետրեսկուն հուսով է, որ Ռուսաստանի առաջնության երկրոդ մասում ևս նրա թիմը այնպես կխաղա, ինչպես առաջինի ավարտին:
«Մենք լավ կատարեցինք մեր աշխատանքը և նման ենք թիմի, որը մտադիր է ինչ-որ բանի հասնել: Մենք ցնցող, նույնիսկ հիասքանչ վերջաբան ունեցանք ձմեռային դադարից առաջ, երբ հաղթեցինք ութ խաղերից յոթում: Սակայն պետք չէ շատ հրապուրվել դրանով՝ խաղաշրջանի ավարտը, ահա թե ինչն է կարևոր»,-փոխանցում է մարզչի խոսքը sport-express,ru-ն:
Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկու թիմը առաջնության մրցաշարային աղյուսակում 30 միավորով զբաղեցնում է 9-րդ տեղը:

Главный тренер “Динамо” Дан Петреску выразил надежду, что во второй части чемпионата России его команда будет играть так же, как и в концовке первой.
“ Мы хорошо сделали свою работу и стали похожи на такую команду, которая намерена кое-чего добиться. У нас была потрясающая, даже шикарная концовка перед зимним перерывом, когда мы выиграли семь матчей из восьми. Но не стоит обольщаться: концовка сезона – вот что по-настоящему важно”,- слова наставника передает sport-express,ru.
Он отметил, что цель команды подняться как можно выше. Петреску подчеркнул, что место, которое они займут в итоге, зависит только от его подопечных и их общей работы.
Команда голкипера сборной Армении Романа Березовского в турнирной таблице чемпионата с 30 очками занимает 9 место.