Աշխարհի երկրորդ ռակետ Ռոջեր Ֆեդերերը իր ցավակցությունն է հայտնել АТР-ի նախագահ Բրեդ Դրյուիտին, ով առաջիկայում կհեռանա իր պաշտոնից` կապված ծանր հիվանդության հետ:
«Բրեդը իմ լավ ընկերն է: Սա շատ տխուր լուր էր АТР անդամների և ամբողջ թենիսային հասարակության համար: Նա մեծ հարգանք է վայելում բոլոր թենիսիստների կողմից և վերջին տարիների ընթացքում Տուրի համար շատ բան է արել: Նրա նախաձեռնությունները մեզ թույլ են տվել իսկական առաջխաղացում գրանցել»,-ասել է թենիսիստը:
Ֆեդերերն ընդգծել է, որ բոլորը գիտեն, թե որքան էր Բրեդը նվիրված իր աշխատանքին, հենց նա էր ասոցիացիայի զարգացման կենտրոնական կերպարը. «Մեր ցավակցությունները նրան և նրա հարազատներին»:

Вторая ракетка мира швейцарец Роджер Федерер выразил свои соболезнования президенту АТР Брэду Дрюэтту, который вскоре покинет свой пост в связи с тяжелой болезнью.
“Брэд всегда был и останется моим хорошим другом. Это очень грустная новость для игроков, членов АТР и всего теннисного сообщества. Он пользуется огромным уважением со стороны всех теннисистов и в последние годы сделал для Тура очень многое. Его инициативы позволили нам совершить настоящий прорыв”,- сказал теннисист.
Федерер отметил, что все знают, насколько Брэд отдавался своему делу, именно он был центральной фигурой в развитии ассоциации: “Наши соболезнования ему и его близким”.