16 Հունվար 2013 - 11:23 AMT
Սոչիի խաղերի ժամանակ օլիմպիական զբոսայգի հնարավոր կլինի մտնել 200 ռուբլիով, որտեղ տեղի են ունենալու պարգևատրման արարողությունները և այլ մշակութային ծրագրեր: Այդ մասին հայտնել է «Սոչի 2014» կազմկոմիտեի նախագահ Դմիտրի Չերնիշենկոն:
«Օլիմպիական զբոսայգի չի կարելի մտնել առանց հավատարմագրման և տոմսի: Օլիմպիական զբոսայգում տեղի են ունենալու պարգևատրման արարողություններ: Այնտեղ ամբողջ օրվա ընթացքում տեղի է ունենալու մշակութային ծրագիր, երեկոյան`մեդալային արարողություններ, հետո ելույթ է ունենալու հեդլայները, դրանից հետո` հրավառություն: Եվ այսպես ամեն օր»,- ասել է Չերնիշենկոն:
Նա նշել է, որ զբոսայգի մտնելու համար կարելի է գնել մատչելի տոմսեր. «Մենք չենք փորձում մեծ գումարներ վաստակել, բայց մենք պետք է կարգավորենք մարդկանց թիվը: Այնտեղ հարմարավետ կզգա 75 հազար հոգի: Նման տոմսը կարժենա 200 ռուբլի»: Չերնիշենկոյի խոսքով, կլինեն թե մատչելի, թե թանկ տոմսեր, հաղորդում է rsport.ru-ն: Օլիմպիական խաղերը տեղի կունենան Սոչիում 2014-ի փետրվարի 7-23-ը:

16 Январь 2013 - 11:04 AMT
Попасть в олимпийский парк на играх в Сочи, где будут проходить церемонии награждения и другие культурные программы, можно будет за 200 рублей, рассказал президент оргкомитета "Сочи 2014" Дмитрий Чернышенко. "В Олимпийский парк без аккредитации и билета попасть будет нельзя. У нас в Олимпийском парке будут проходить церемонии награждения. Спортсменов будут чествовать цветами после завершения соревнований, а медали при большом стечении народа будут вручать в месте празднования в центре олимпийского парка. Культурная программа там будет работать целый день, вечером – медальные церемонии, а затем выступает хэдлайнер. После этого – фейерверк. И так каждый день”, – сказал Чернышенко.
Он подчеркнул, что чтобы попасть в парк, можно купить совсем доступные билеты: “Мы не пытаемся делать на этом бизнес, но нам надо регулировать количество людей. Комфортно там будет чувствовать 75 тысяч человек. Такой билет в парк будет стоить 200 рублей”.
По словам Чернышенко, будут и доступные билеты, будут и дорогие билеты в ложах, передает rsport.ru. Олимпийские игры пройдут в Сочи 7-23 февраля 2014 года.