Հալեպի համալսարանի պայթյունի արդյունքում ծանր վիրավորվել է հայազգի ուսանող Սարգիս Պետրոսը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին է հայտնել ՀՀ ԱԳՆ մամլո քարտուղար Տիգրան Բալայանը:
Հունվարի 15-ին ահաբեկիչները պայթյուն են կազմակերպել Հալեպի համալսարանում՝ զոհվել է 80 մարդ, վիրավորվել է 160-ը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել քննաշրջանի ընթացքում:
Ռումբերը տեղադրվել էին ուսանողական հանրակացարանի ու ճարտարապետական ֆակուլտետի շենքի միջև: Նույն թաղամասում ժամանակավոր ապաստան էին գտել 30 հազար փախստականներ, նրանց թվում ևս կան զոհեր: Սիրիայի կառավարությունը ահաբեկչության համար մեղադրել է զինված ընդդիմությանը:

В результате прозвучавшего накануне в университете в Алеппо взрыва тяжело ранен студент-армянин по национальности Саргис Петрос. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
15 января террористы устроили взрыв в университете города Алеппо в квартале, подконтрольном правительственным войскам. По предварительным данным, погибли более 80 человек, свыше 160 получили ранения. Инцидент произошел во время экзаменационной сессии.
Бомбы были заложены между студенческим общежитием и зданием архитектурного факультета. В этом же районе временный приют нашли около 30 тысяч беженцев — среди них тоже есть погибшие. Сирийское правительство обвинило в организации теракта вооруженную оппозицию