Փետրվարի 8-10-ը կայանալու է Հայաստանի հրաձգության առաջնությունը, իսկ փետրվարի 25-ից մինչև մարտի 3-ը հայ հրաձիգները մեկնելու են Դանիա, որտեղ կայանալու է միջազգային մրցաշար: Այնտեղ հանդես են գալու 10 հայ մարզիկներ` Սվետլանա Տիգրանյանը, Կարինե Պողոսյանը, Աննա Հակոբյանը, Լիլիթ Մկրտչյանը, Իրինա Աղաջանյանը Արթուր Պետրոսյանը, Հրաչիկ Բաբայանը, Շանթ Սարգսյանը, Ռազմիկ Մինասյանը և Սուրեն Բերյանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը, Դանիայում հիմնականում հանդես են գալու երիտասարդ հրաձիգներ: Մրցաշարին Հայաստանի հավաքականը նախապատրաստվելու է Երևանի հրաձգության մարզադպրոցում:
«Մրցաշարի մասնակիցներին մենք նախապես ենք ընտրել` 2012 թվականին նրանց ցույց տված արդյունքների հիման վրա: Այս մրցաշարից հետո մենք վերադառնալու ենք Երևան և շարունակելու հավաքները, իսկ մայիսին մասնակցելու ենք աշխարհի գավաթի խաղարկությանը»,- ասաց հավաքականի գլխավոր մարզիչը:

8-10 февраля состоится чемпионат Армении по стрельбе, а с 25 февраля по 3 марта три армянских стрелка отправятся Данию, где будет проходить международный турнир.
В турнире выступят 10 армянских спортсменов: Светлана Тигранян, Карине Погосян, Анна Акопян, Лилит Мкртчян, Ирина Агаджанян, Артур Петросян, Грач Бабаян, Шант Саркисян, Размик Минасян и Сурен Берян.
Как отметил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по стрельбе Сейран Никогосян. В Дании в основном будут выступать молодые стрелки. Сборная Армении будет готовиться к турниру в Ереванской спортшколе по стрельбе.
“Участников турнира мы отобрали заранее, на основании результатов, показанных ими в 2012 году. После этого турнира мы вернемся в Ереван и продолжим сборы, а в мае примем участие в розыгрыше Кубка мира”, – сказал главный тренер сборной.