Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Ժակ Ռոգեն հայտարարել է, որ չի շարունակի կազմակերպությունում աշխատանքն իր պաշտոնը լքելուց հետո: Նրա խոսքով, ավելի լավ կլինի, եթե կազմակերպության նոր ղեկավարի շրջապատում չլինի նախկին ղեկավար:
«Նոր նախագահի ընտրություններից հետո ես վերջնականապես կլքեմ ՄՕԿ-ը: Ես հնարավորություն ունեմ 10 տարի մնալ որպես կազմակերպության հանձնաժողովի անդամ, բայց դա չափազանց երկար ժամկետ է: Ինձ թվում է, որ ավելի լավ կլինի, եթե նոր նախագահի շրջապատում չլինի նախկին ղեկավար», – ասել է նա:
ՄՕԿ ղեկավարը կարծում է, որ իրեն հաջողվել է ստեղծել կուռ կազմակերպություն և նա լավ ժառանգություն է թողնում. «ՄՕԿ-ն ակտիվ պայքարում է դոպինգի հետ, անցկացնում Պատանեկան խաղեր: Բացի դրանից, բոլոր վերջին Օլիմպիադաներն անցնել են բարձր մակարդակով»:

25 Январь 2013 - 06:03 AMT
Президент Международного олимпийского комитетa Жак Рогге заявил, что не будет продолжать работу в организации после ухода со своей должности. По его словам, будет лучше, если в окружении нового главы организации не будет прежнего руководителя.
“После выборов нового президента я окончательно покину МОК, – приводит L'Equipe слова Рогге. – У меня есть возможность остаться в качестве члена комитета организации на 10 лет, но это слишком долгий срок. Мне кажется, что будет лучше, если в окружении нового президента не будет прежнего руководителя”.
Глава МОК думает, что ему удалось создать крепкую организацию, и он оставлет хорошее наследие: “МОК активно борется с допингом, проводит Юношеские игры. Кроме того, все последние Олимпиады прошли на высочайшем уровне”.