25 Հունվար 2013 - 07:58 AMT
Փետրվարի 1-ից 3-ը Բուենոս Այրեսում կայանալիք Դևիսի գավաթի առաջին փուլին նախապատրաստվելուց առաջ, որտեղ Արգենտինան կհանդիպի Գերմանիայի հավաքականի հետ, Դավիթ Նալբանդյանն ասել է, որ այդ մրցաշարը շատ կարևոր է իր համար:
«Դևիսի գավաթն իմ գլխավոր մոտիվացիան է, սակայն ես յուրաքանչյուր խաղում մեծ ինտենսիվությամբ եմ խաղում: Ես հաղթանակի կամք ունեմ, դա մեծ ցանկություն է և ես միշտ այդպես եմ խաղալու»,-ասել է թենիսիստը: Արգենտինայի հավաքականը մի քանի անգամ մոտ է եղել Դևիսի գավաթը նվաճելուն, սակայն, ըստ Նալբանդյանի, ամեն անգամ նրանց ինչ-որ բան խանգարել է: Նա գտնում է, որ չափազանց կարևոր է ուժեղ թիմ ունենալ, չնայած, որ թենիսը անհատական մարզաձև է:
«Մենք անպայման պետք է հաղթենք Գերմանիային և հաղթահարենք գավաթի առաջին փուլը: Դրա համար հարկավոր է վճռական քայլեր ձեռնարկել, քանի որ մենք կարող են հանդիպել նաև այլ ուժեղ թիմերի հետ: Մենք պետք է քայլ առ քայլ մոտենանք հաղթանակին»,-ասել է նա:

25 Январь 2013 - 06:44 AMT
Давид Налбандян до подготовки к первому этапу Кубка Дэвиса против сборной Германии, который состоится 1-3 февраля в Буэнос-Айресе, отметил, что этот турнир имеет большое значение для него.
“ Кубок Дэвиса моя главная мотивация, но я и в каждом матче тура играю с большой интенсивностью. У меня есть воля к победе, это огромное желание, и я буду всегда так играть”,- сказал теннисист.
Сборная Аргентины несколько раз была близка к завоеванию Кубка Дэвиса, однако, по словам Налбандяна, каждый раз им что-то мешало. Он считает, что очень важно иметь сильную команду, несмотря на то, что теннис индивидуальный вид спорта.
“ Мы обязательно должны пройти первый раунд. Для этого необходимо предпринять решительные шаги, поскольку мы можем встретиться и с другими сильными командами. Мы должны шаг за шагом приближаться к победе”,- сказал он. Налбандян мечтает, что бы сборная Аргентины имела этот желанный трофей, но он не забывает и об индивидуальных турнирах, которые очень важны для него.