«Զենիթ» ֆուտբոլային ակումբն անհանգստացած է Սանկտ Պետերբուրգում նոր մարզադաշտի շինարարության շուրջ ստեղծված իրավիճակով, որը կարող է շահագործման չհանձնվել նշված ժամկետում:
Ինչպես հաղորդում է «Ռ-Սպորտը», «Զենիթի» գլխավոր տնօրեն Մաքսիմ Միտրոֆանովն ասել է, որ եթե օբյեկտն ամենասկզբից կառուցեր «Զենիթ» ՖԱ-ն, ապա նրա շինարարությունն ավարտված կլիներ:
«Մենք ընդհանուր առմամբ մտահոգված ենք շինարարության ճակատագրով, քանի որ ներկա պահին ոչ մի նախադրյալ չկա նրա համար, որ մարզադաշտը կկառուցվի նշված ժամկետում և միաժամանակ կհամապատասխանի շինարարության ժամանակակից նորմերին»,- ասել է Միտրոֆանովը:

25 Январь 2013 - 09:09 AMT
Футбольный клуб "Зенит" обеспокоен ситуацией вокруг строительства новой арены на Крестовском острове в городе на Неве, которая может быть не сдана в указанный срок.
Как передает "Р-Спорт", генеральный директор "Зенита" Максим Митрофанов сказал, что если бы объект с самого начала строил ФК "Зенит", то давно построили.
“Мы в целом крайне обеспокоены судьбой строительства, поскольку в настоящий момент нет ни одной предпосылки для того, чтобы стадион был построен в указанные сроки, и при этом соответствовал современным нормам строительства и уж тем более стандартам ФИФА, УЕФА и РФС”, – сказал Митрофанов. Россия примет матчи чемпионата мира по футболу 2018 года.