25 Հունվար 2013 - 10:59 AMT
Ալեքսանդր Գրիգորյանը կգլխավորի Պյատիգորսկի «Մաշուկ-ԿՄՎ» ակումբը, որը հանդես է գալիս երկրորդ դիվիզիոնի «Հարավ» գոտում, հայտնում է onedivision.ru-ն:
46-ամյա մասնագետը աշխատանքը կսկսի փետրվարի 1-ին: Խաղաշրջանի առաջին մասից հետո թիմը կիսում է 5-6 տեղերը «Սլավյանսկի» ակումբի հետ:
Առաջատար Նովոռոսիյսկի «Չերնոմորեցից» «Մաշուկ-ԿՄՎ»-ն ետ է մնում 8 միավորով: Նախկինում Գրիգորյանը աշխատում էր «ԲՄԱ-Էներգիայում», որտեղից հեռացավ նախորդ տարվա դեկտեմբերին:
Նրա ղեկավարությամբ Խաբարովսկի թիմը 2012-ին սկզբում պահպանեց իր տեղն առաջին դիվիզիոնում, իսկ ընթացիկ խաղաշրջանում վաստակեց 36 միավոր 21 հանդիպումներում և 3-րդ հորիզոնականում է Ազգային լիգայի մրցաշարային աղյուսակում:

25 Январь 2013 - 10:53 AMT
Александр Григорян возглавит клуб “Машук-КМВ” из Пятигорска, который выступает в зоне “Юг” второго дивизиона, сообщает onedivision.ru.
К работе 46-летний специалист должен приступить с первого февраля. После первой части сезона команда делит пятое-шестое место с клубом “Славянский”.
От лидера, новороссийского “Черноморца”, “Машук-КМВ” отстает на восемь очков. Прошлым местом работы Григоряна был “СКА-Энергия”, откуда он ушел в декабре прошлого года.
Под его руководством хабаровская команда в 2012-м году вначале сохранила место в первом дивизионе, а в текущем сезоне набрала 36 очков в 21-й встрече и занимает третье место в турнирной таблице ФНЛ.