25 Հունվար 2013 - 11:34 AMT
Հունվարի 27-30-ը կայանալու է Հայաստանի նետաձգության ֆեդերացիայի առաջնությունը, իսկ փետրվարի 1-4-ը` նետաձգության ձմեռային առաջնությունը: Այն անցկացվելու է Էջմիածնի համար մեկ մարզադպրոցի փակ դահլիճում:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Բորիս Վասիլյանը, այս մրցաշարերից հետո ընտրելու է հավաքականի կազմը, որը փետրվարի 26-ից մինչև մարտի 2-ը Լեհաստանում մասնակցելու է բոլոր տարիքային խմբերի Եվրոպայի ձմեռային առաջնությանը:
«Եվրոպայի առաջնությանը հանդես կգան 3 մարզիկներ: Հիմա բոլորը շարունակում են ակտիվորել մարզվել և պատրաստվել Հայաստանի առաջնությանը, քանի որ այնտեղ ցույց տված արդյունքները շատ կարևոր են»,- ասել է նա: Հայաստանի գարնանային առաջնությունը կկայանա մարտին:

С 27 по 30 января состоится чемпионат Армянской федерации по стрельбе из лука, а 1-4 февраля – зимний чемпионат по стрельбе из лука, который пройдет в закрытом зале спортшколы Эчмиадзина.
Как сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении Борис Василян, после этого турнира будет отобран состав сборной Армении, которая с 26 февраля по 2 марта в Польше примет участие в зимнем чемпионате Европы для всех возрастных групп.
“На чемпионате Европы выступят 3 спортсмена. В настоящее время все продолжают активно тренироваться и готовиться к чемпионату Армении, поскольку результаты, показанные на нем, весьма важны”, – сказал он.