Հայաստանի հավաքականը փետրվարի 2-3 կմասնակցի ձյուդոյի Եվրոպայի բաց առաջնությանը, որը կանցկացվի Թբիլիսիում: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցի ընթացքում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Տիգրան Բաբայանը հաղորդել է, որ հունվարի 19-31 Ծաղկաձորում կնախապատրաստվեն առաջնությանը:
«Մեր հավաքը կավարտվի հունվարի 31-ին, իսկ արդեն փետրվարի 1-ին կուղևորվենք Թբիլիսի: Տղաները լավ մարզավիճակում են և հուսով եմ, որ լավ հանդես կգան: Ցանկանում եմ նշել, որ վնասվածքի պատճառով ելույթ չեն ունենա Արտյոմ Բաղդասարյանը, Գոռ Հարությունյանը և Սուրիկ Գառնիկյանը», – ընդգծել է Բաբայանը:
Նրա խոսքով, ԵԱ-ում հանդես կգան Հովհաննես Դավթյանը, Արթուր Վարդանյանը, Գոռ Մկրտչյանը և Գրիգոր Իվանյանը (60 կգ): Մինչև 66 կգ քաշային կարգում ելույթ կունենան Արմեն Նազարյանը, Տիգրան Վարոսյանը և Արսեն Բաղդասարյանը, իսկ Նարեկ Սուքիասյանը, Արթուր Երանոսյանը և Մհեր Կարապետյանը` մինչև 73 կգ քաշային կարգում: Ելույթ կունենան նաև Անդրանիկ Չափարյանը, Կարեն Ջանոյանը (81 կգ), Ռաֆայել Դավթյանը (90 կգ), Հակոբ Առաքելյանը (100 կգ) և Ազատ Աբրահամյանը (+100 կգ):

29 Январь 2013 - 05:48 AMT
Сборная Армении 2-3 февраля примет участие в открытом чемпионате Европы по дзюдо, который пройдет в Тбилиси.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Тигран Бабаян сообщил, что они 19- 31 января будут готовиться к чемпионату в Цахкадзоре.
“Наш сбор завершится 31 января, а уже 1 февраля отправимся в Тбилиси. Ребята находятся в хорошей форме, и надеюсь, что выступят хорошо. Хочу сказать, что из- за травмы не выступят Артем Багдасарян, Гор Арутюнян и Сурик Гарникян”,- подчеркнул Бабаян.
По его словам, в ЧЕ выступят Ованнес Давтян, Артур Варданян, Гор Мкртчян и Григор Иванян (в/к 60). В весовой категории до 66 кг Армению представят Армен Назарян, Тигран Варосян и Арсен Багдасарян, а Нарек Сукиасян, Артур Ераносян и Мгер Карапетян- в весовой категории до 73 кг. Выступят так же Андраник Чапарян, Карен Джаноян (в/к 81), Рафаэль Давтян (в/к 90), Акоп Аракелян (в/к 100) и Азат Абраамян (в/к +100).