Փետրվարի 1-3-ը Բուենոս Այրեսում Արգենտինայի հավաքականը Դևիսի գավաթի առաջին փուլում կընդունի գերմանացի թենիսիստներին: Կայացել է թենիսիստների մամուլի ասուլիսը, ովքեր կիսվել են սպասվող հանդիպման վերաբերյալ իրենց ակնկալիքներով:
Այն բանից հետո, ինչ Խուան Մարտին Դել Պոտրոն հրաժարվել է հանդես գալ Ագենտինայի կազմում, հավաքականի առաջին համարն է լինելու Խուան Մոնակոն: Թենիսիստն ընդգծել է, որ հանդիպումը ծանր է լինելու, սակայն շատ ուրախ է, որ Դավիթ Նալբանդյանը կրկին թիմում է և միասին կկարողանան հասնել առաջադրված խնդրի լուծմանը:
«Այս խաղը շատ դժվար է լինելու, հատկապես, հաշվի առնելով Բամբերգում Արգենտինայի և Գերմանիայի վերջին հանդիպումը: Այս անգամ Գերմանիան կարող է գործել առաջին համարով»,-ասել է արգենտինացիների ավագ Մարտին Հայտեն:

1-3 февраля в Буэнос-Айресе сборная Аргентины в первом этапе Кубка Дэвиса примет немецких теннисистов.
Состоялась пресс-конференция теннисистов, которые поделились своими ожиданиями перед встречей.
После отказа Хуана Мартина Дель Потро выступать в Аргентине первым номером команды станет Хуан Монако. Теннисист отметил, что встреча будет тяжелой, но он очень рад, что Давид Налбандян вновь в команде и они вместе смогут справиться с поставленной задачей.
“Этот матч будет очень сложным, особенно учитывая последнюю встречу Аргентины и Германии в Бамберге. На этот раз Германия может действовать первым номером”,- сказал капитан аргентинцев Мартин Хайте.