30 Հունվար 2013 - 08:16 AMT
Մի քանի օր առաջ Նոնիտո Դոնեյրի փրոմոութեր Բոբ Արումը հայտարարել էր, թե երկրորդ թեթևագույն քաշային կարգում պոտենցիալ լավագույն բռնցքամարտիկի դեմ ապրիլի 13-ին կայանալիք մենամարտում ֆիլիպինցի մարզիկի հակառակորդները կարող են լինել Գիլյերմո Ռիգոնդոն, Աբներ Մարեսը կամ Վիկ Դարչինյանը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Դարչինյանի մարզիչ Վազգեն Բադալյանը հայտարարել է, որ այժմ իր սանը բանակցում է մենամարտի վերաբերյալ: «Ինքը Վիկն է ինձ ասել, որ շատ կցանկանար կրկին հանդիպել Դոնեյրին: Բռնցքամարտիկի փրոմոութերները բանակցում են մենամարտի անցկացման վերաբերյալ, սակայն համաձայնության դեռ չեն հասել»,-ասել է Բադալյանը:
Մարզիչը խոստովանել է, որ ինքը խորհուրդ չի տալիս Դարչինյանին մենամարտել ֆիլիպինցու դեմ:
Դարչինյանն ու Դոնեյրը հանդիպել են 2007թ. և հայ բռնցքամարտիկը զիջել է: Պարտությունից հետո Դարչինյանը բազմիցս է ցանկացել ռևանշի հասնել, սակայն Դոնեյրը հրաժարվել է:

30 Январь 2013 - 06:38 AMT
Несколько дней назад промоутер Нонито Донэйра Боб Арум заявил, что 13 апреля в поединке против потенциально лучшего боксера второго легчайшего веса соперниками филиппинского боксера могут быть Гильермо Ригондо, Абнер Марес и Вик Дарчинян.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net наставник Вика Дарчиняна Вазген Бадалян заявил, что сейчас его подопечный ведет переговоры для проведения поединка. “Сам Вик мне сказал, что очень хочет вновь встретиться с Донэйром и достичь реванша. Промоутеры боксеров ведут переговоры, однако соглашения пока не достигли”,- сказал Бадалян.
Тренер признался, что сам не советует Дарчиняну провести поединок против филиппинца.
Дарчинян и Донэйр встретились в 2007 году, и армянский боксер в этой встрече уступил. После поражения он неоднократно хотел провести матч-реванш, однако Донэйр отказывался.