Դոնեցկի «Մետալուրգի» կիսապաշտպան Կառլեն Մկրտչյանըմեկնաբանել է խորվաթական «Ռիեկայի» հետ հանդիպումը: Այդ խաղում Դոնեցկի թիմը հաղթեց 3:1 հաշվով:
«Ծանր խաղ էր, չէ որ ծանրաբեռնվածությունը մեծ էր: Հակառակորդը լավ մակարդակի վրա էր խաղում: Մենք հաղթեցինք, թեև լավագույն ֆուտբոլը չենք ցույց տվել: Ինձ դուր եկավ ինչպես էինք մենք «Ռիեկայի» հետ խաղում վերահսկում գնդակը: Երևում է, որ բոլոր ֆուտբոլիստները բարելավում են իրենց խաղը: Ամեն խաղի հետ մեզ մոտ ավելի լավ է ստացվում: Բոլորը հասկանում են, որ մինչ Ուկրաինայի առաջնությունը հարկավոր է լավագույն մարզավիճակ ձեռք բերել»,-ֆուտբոլիստի խոսքն է մեջբերում «Մետալուրգի» պաշտոնական կայքը:
Մկրտչյանը նշել է, որ հարկավոր է ավելի ուշադիր լինել սեփական տուգանային հրապարակում: Նա նաև ասել է, որ որոշ հոգնածություն է զգում, սակայն դա բնական է

Полузащитник донецкого “Металлурга” Карлен Мкртчян дал свой комментарий к игре с хорватской “Риекой”. В этом матче донецкая команда победила со счетом 3:1.
“Мы провели тяжелый матч, ведь нагрузки на сборах у нас серьезные. Противник был хорошего уровня. Мы победили, хотя и не показали свой лучший футбол. Мне понравилось, как мы контролировали мяч. Видно, что все футболисты улучшают свою игру. С каждой игрой у нас все больше получается. Все понимают, что к чемпионату надо набрать оптимальную форму”,- слова футболиста передает официальный сайт “Металлурга”.
Мкртчян отметил, что надо быть более внимательным в собственной штрафной. Он так же подчеркнул, что во время матчей у него есть усталость, но это вполне естественно.