31 Հունվար 2013 - 13:09 AMT
Փետրվարի 4-9 Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա Հայաստանի բռնցքամարտի առաջնությանը:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասաց, որ Հայաստանի առաջնությանը կմասնակցեն շուրջ 100 բռնցքամարտիկներ բոլոր մարզերից:
«Առաջնությանը չեն մասնակցի Կորյուն Սողոմոնյանը, Նարեկ Աբգարյանը և Արամ Ավագյանը, որոնք դեկտեմբերին հանդես են եկել մինչև 23 տ. ԵԱ և մեդալներ նվաճել: Առաջնությունից հետո կձևավորվի հավաքականը, որը կպատրաստվի նոր մրցաշրջանին»,-ասել է Աղամալյանը:
Հայ բռնցքամարտիկները փետրվարի 25-ից մարտի 10-ը Աբովյանում կմասնակցեն ուսումնամարզական հավաքին: Այնուհետև 5 բռնցքամարտիկներ կմասնակցեն Չեխիայի մրցաշարին, իսկ 6-ը կմեկնեն Ֆինլանդիա և Ուկրաինա:
«Արդեն այդ մրցաշարերից հետո մենք կրկին կհավաքվենք Հայաստանում կամ Բելառուսում, պատրաստվելու համար Եվրոպայի առաջնությանը»,-հավելել է մարզիչը:

4-9 февраля в Ереване в спортивно- концертном комплексе имени Карена Демирчяна пройдет чемпионат Армении по боксу.
Главный тренер сборной Армении Карен Агамалян корреспонденту PanARMENIAN.Net сказал, что в чемпионате выступят около 100 боксеров из всех регионов Армении.
“От участия на чемпионате отстранены Корюн Согомонян, Нарек Абгарян и Арам Авагян, которые в декабре выступали на ЧЕ до 23 лет и завоевали медали. После чемпионата сформируется сборная Армении, которая и станет готовиться к новому сезону”,- сказал Агамалян.
Армянские боксеры с 25 февраля по 10 марта в Абовяне проведут учебно-тренировочный сбор. Затем пять боксеров выступят в международном турнире в Чехии, а шестеро отправятся в Финляндию или же в Украину.
“Уже после этих турниров мы опять соберемся в Армении или в Белоруссии, что бы готовиться к чемпионату Европы”,- добавил наставник.