Բեյրութից Լաթաքիա տանող ճանապարհին` Ժաբլե քաղաքի մոտակայքում զոհվել է հալեպահայ Հովսեփ Աբգարյանը: Տեղեկությունը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատեց ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել 2-3 օր առաջ, բայց միայն այժմ է պարզվել, որ զոհվածների թվում է նաև Հովսեփ Աբգարյանը: Ժաբլե քաղաքի մոտակայքում կրակել են տաքսու ուղղությամբ, որի հետևանքով չորս մարդ է զոհվել, նրանցից մեկը` Հովսեփ Աբգարյանը, մյուս երեքն արաբներ են:
Տգրան Բալայանի խոսքով` մի քանի օր առաջ Հալեպի Կուեյկ գետի մոտ հայտանբերված շուրջ ութ տասնյակ սպանվածների ինքնությունը դեռևս չի պարզվել: Հալեպում իրավիճակը նույնն է, ժամանակ առ ժամանակ կրակոցների ձայներ են լսվում:
ՄԱԿ-ի տարածած տվյալներով` Սիրիայում շուրջ 22 ամիս շարունակվող բախումների հետևանքով արդեն չորս տասնյակից ավելի հայ է զոհվել:

31 Январь 2013 - 13:27 AMT
На дороге, ведущей из Бейрута в Латакию, в окрестностях города Жабле погиб армянский житель Алеппо Овсеп Абгарян. Данную информацию в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян.
Инцидент произошел 2-3 дня назад, однако только недавно выяснилось, что среди погибших есть армянин. В окрестностях города Жабле было обстреляно такси, в результате чего четыре человека погибли, в том числе и Овсеп Абгарян. Трое остальных были арабами.
По словам Тиграна Балаяна, все еще не выяснены и личности тел 80 убитых, обнаруженных несколько дней назад у реки Куэйк в Алеппо.
На данный момент в Алеппо ситуация пока остается прежней, время от времени раздаются выстрелы.
По данным ООН, в Сирии в результате столкновений, продолжающихся около 22 месяцев, погибло более четырех десятков армян.