4 Փետրվար 2013 - 07:25 AMT
Փետրվարի 4-ին Թենիսի միջազգային ասոցիացիան (ATP) հրապարակել է աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների հերթական վարկանիշը: Արգենտինահայ Դավիթ Նալբանդյանը բարձրացել է մեկ հորիզոնականով և 590 միավորով 87-րդ տեղում է: Համաշխարհային վարկանիշը գլխավորում է Նովակ Ջոկովիչը (Սերբիա) 12 960 միավորով, երկրորդ տեղում է Ռոջեր Ֆեդերերը (Շվեյցարիա) 10 265 միավորով, իսկ եռյակը եզրափակում է Էնդի Մարեյը (Անգլիա) 8480 միավորով:
Այս հանգստյան օրերին Արգենտինայի հավաքականը Դևիսի գավաթի առաջին փուլում 5:0 հաշվով հաղթել է Գերմանիային և կհանդիպի Ֆրանսիայի հետ: Զուգախաղում Նալբանդյանը Օրասիո Զեբալլոսի հետ 6:1, 6:4, 5:7, 6:2 հաշվով հաղթել է Քրիստոֆեր Կասին և Ֆիլիպ Քոլչռեյբերին:
Փետրվարի 11-17 Սան Պաուլուում Դավիթ Նալբանդյանը կմասնակցի Բրազիլիայի բաց առաջնությանը: Զուգախաղում նա կխաղա աշխարհի նախկին առաջին ռակետ Ռաֆայել Նադալի (Իսպանիա) հետ:

4 Февраль 2013 - 06:34 AMT
4 февраля ATP (Международная ассоциация тенниса) опубликовал очередной рейтинг-лист сильнейших теннисистов мира. Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян поднялся на одну строку и с 590 очками занимает 87 место.
Мировой рейтинг возглавляет Новак Джокович (Сербия) с 12960 очками, на втором месте Роджер Федерер (Швейцария), который имеет 10265 очков, а сильнейшую тройку замыкает Энди Маррей (Англия) с 8480 очками. В эти выходные сборная Аргентины в первом этапе Кубка Дэвиса со счетом 5:0 победила Германию и встретится с Францией. В парной встрече Налбандян вместе с Орасио Зебаллосом со счетом 6:1, 6:4, 5:7, 6:2 победили Кристофера Каса и Филиппа Колчреибера.
11-17 февраля в Сан- Паулу Давид Налбандян выступит в открытом чемпионате Бразилии. В парном разряде он сыграет с экс- первой ракеткой мира Рафаэлем Надалем (Испания).
На чемпионате выступят так же Николас Алмагро (Испания), Томаз Беллучи (Брзаилия) и Хуан Монако (Аргентина). Имена других теннисистов пока не известны.