Հայ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանը ևս մեկ անգամ հաստատել է, որ ցանկանում է ռևանշ-մենամարտ անցկացնել ֆիլիպինցի Նոնիտո Դոնեյրի հետ: «Եթե Դոնեյրը համաձայնվի, ես անպայման նոկաուտի եմ ենթարկելու նրան: Ես նրա հետ ուզում եմ հանդիպել դեռ 2007 թվականից: Շատ եմ ցանկանում ռևանշ ունենալ նաև Աբներ Մարեսի հետ»,- Դարչինյանի խոսքերն է մեջբերում fightnews.com-ը:
Դարչինյանը խոստովանել է, որ արժանի է երկրորդ հանդիպումն անցկացնել Դոնեյրի հետ, մինչ ֆիլիպինցին կմենամարտի Գիլյերմո Ռիգոնդոյի հետ:
«Ես մարտիկ եմ և ոչ մեկի նկատմամբ վատ արարք երբեք թույլ չեմ տվել: Ես Նոնիտոյին շանս եմ տվել, այդ ժամանակ ոչ ոք չէր ցանկանում ինձ հետ մենամարտել: Հիմա ես եմ նման շանս պահանջում: Ես չեմ պատրաստվում նրա դեմ 12 ռաունդ մենամարտել»,- նշել է բռնցքամարտիկը:
Ավելի վաղ PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Դարչինյանի մարզիչ Վազգեն Բադալյանն ասել էր, որ իր սանը բանակցություններ է վարում ֆիլիպինցու հետ մենամարտ անցկացնելու համար. «Բռնցքամարտիկների փրոմոութերները բանակցում են մենամարտի անցկացման վերաբերյալ, սակայն համաձայնության դեռ չեն հասել»:
Դարչինյանն ու Դոնեյրը հանդիպել են 2007թ., և հայ բռնցքամարտիկը զիջել է: Պարտությունից հետո Դարչինյանը բազմիցս է ցանկացել ռևանշի հասնել, սակայն Դոնեյրը հրաժարվել է:

Армянский боксер Вик Дарчинян еще один раз отметил, что хочет провести матч-реванш с филиппинским боксером Нонито Донэйром.
“Если Донэйр согласится дать мне реванш, то я обязательно нокаутирую его. Я хочу провести с ним встречу с 2007 года. Я хочу провести реванш также с Абнером Маресом”,- слова Дарчиняна передает fightnews.com. Армянский боксер признался, что он заслуживает повторную встречу с Донейром, до того как он сразиться с Гильермо Ригондо.
“Я боец и никогда ни делал ничего против кого-либо. Я дал Нонито шанс, когда никто не хотел драться со мной. Теперь я хочу шанс сразиться с ним. Я не собираюсь боксировать против него в течение 12 раундов”,- отметил Дарчинян.
Раннее корреспонденту PanARMENIAN.Net наставник Вика Дарчиняна Вазген Бадалян сказал, что сейчас его подопечный ведет переговоры для проведения поединка с филиппинцем: “Промоутеры боксеров ведут переговоры, однако соглашения пока не достигли”.
Дарчинян и Донэйр встретились в 2007 году, и армянский боксер в этой встрече уступил. После поражения он неоднократно хотел провести матч-реванш, однако Донэйр отказывался.