6 Փետրվար 2013 - 09:49 AMT
Բռնցքամարտիկ Արտ Հովհաննիսյանը գերկիսաթեթև քաշային կարգում փետրվարի 22-ին մենամարտ կանցկացնի Ալեխանդրո Պերեսի (ԱՄՆ) դեմ: 10-ռաունդանոց հանդիպումը տեղի կունենա Կալիֆորնիայում՝ Morongo Casino-ում:
«Արտը գիտի, թե ինչ է ուզում, դա գործընթացի շատ կարևոր բաղադրիչ է, սակայն բավարար չէ լավագույնը լինելու համար: Ես հավատում եմ, որ նա ճիշտ ուղու վրա է և կարող է իր նպատակին հասնել»,-ասել է փրոմոութեր Բոբ Արումը, որն էլ կազմակերպում է այս մենամարտը:
Արտ Հովհաննիսյանը պրոֆեսիոնալ ռինգում 17 մենամարտ է անցկացրել, որից 15-ում հաղթել է, իսկ երկուսում ոչ ոքի է գրանցվել: Պերեսը 20 մենամարտ է անցկացրել, երեք հանդիպումներում նա զիջել է մրցակիցներին, իսկ մեկն ավարտվել է ոչ ոքի:

Армянский боксер Арт Оганнисян в супер полулегкой весовой категории 22 февраля проведет поединок против Алехандро Переса (США). 10-раундовая встреча состоится в Калифорнии в Morongo Casino.
“Арт знает чего хочет, это очень важная часть процесса, но не достаточно, что бы быть лучшим. Я верю, что он на правильном пути и сможет достичь своей цели”,- сказал промоутер Боб Арум, который и организует этот поединок.
Арт Оганнисян на профессиональном ринге провел 17 поединков, в 15 из них одержал победы, а в двух был зафиксирован ничейный счет.