11 Փետրվար 2013 - 09:16 AMT
Հենրիխ Մխիթարյանը երկրպագուներին է ներկայացրել «Շախտյոր» ամսագրի հունվարյան համարը: Նա պատասխանել է երկրպագուների հարցերին, որոնք հիմնականում վերաբերում էին «Շախտյորի» առաջիկա խաղին Չեմպիոնների լիգայում: Փետրվարի 13-ին Դոնեցկի թիմը «Դոնբաս արենայում» կընդունի Դորտմունդի «Բորուսիային»: «Այս խաղում բացառապես հաղթանակի համար ենք խաղալու: Կաշխատեմ որքան հնարավոր է շատ գնդակ խփել: Սակայն գլխավորը թիմի հաղթանակն է: Եթե մենք հաղթենք, դա ավելի կարևոր կլինի գոլերի քանակից»,-Մխիթարյանի խոսքն է մեջբերում «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը:
Նա նշել է, որ մինչ Ուկրաինայի առաջնության ավարտը 12 տուր է մնացել, և հարկավոր է ավելի շատ գոլեր խփել օգնելու համար թիմին հաղթել առաջնությունում. «Կաշխատեմ շատ գոլերի հեղինակ դառնալ, որ արժանանամ «Ոսկե մարզակոշիկի»: Բայց, գիտեք, որ Լիոնել Մեսսին արդեն 34 գնդակ ունի, շատ բարդ է լինելու: Այնուամենայնիվ ես կաշխատեմ գոլեր խփել, որքան հնարավոր է շատ»:

Генрих Мхитарян презентовал болельщикам январский номер журнала “Шахтер”. Он ответил на вопросы болельщиков, большинство из которых было посвящено предстоящему матчу “Шахтера” в Лиге чемпионов. 13 февраля донецкая команда на “Донбасс Арене” примет дортмундскую “Боруссию”.
“ В этом матче будем играть исключительно на победу. Постараюсь забить столько, сколько смогу. Но самое главное – победа команды. Если мы выиграем, это будет куда важней количества забитых мячей”,- слова Мхитаряна передает официальный сайт “Шахтера”.
Он отметил, что до окончания чемпионата Украины осталось 12 туров, и ему нужно забить еще больше, чем до того, и помочь команде выиграть чемпионат: “Постараюсь забить много голов, чтобы выиграть “Золотую бутсу”. Но вы знаете, что у Лионеля Месси уже 34 мяча, будет очень сложно. Но все равно буду стараться забивать, как можно чаще”.