11 Փետրվար 2013 - 09:16 AMT
Հենրիխ Մխիթարյանը երկրպագուներին է ներկայացրել «Շախտյոր» ամսագրի հունվարյան համարը: Նա պատասխանել է երկրպագուների հարցերին, որոնք հիմնականում վերաբերում էին «Շախտյորի» առաջիկա խաղին Չեմպիոնների լիգայում: Փետրվարի 13-ին Դոնեցկի թիմը «Դոնբաս արենայում» կընդունի Դորտմունդի «Բորուսիային»: «Այս խաղում բացառապես հաղթանակի համար ենք խաղալու: Կաշխատեմ որքան հնարավոր է շատ գնդակ խփել: Սակայն գլխավորը թիմի հաղթանակն է: Եթե մենք հաղթենք, դա ավելի կարևոր կլինի գոլերի քանակից»,-Մխիթարյանի խոսքն է մեջբերում «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը:
Նա նշել է, որ մինչ Ուկրաինայի առաջնության ավարտը 12 տուր է մնացել, և հարկավոր է ավելի շատ գոլեր խփել օգնելու համար թիմին հաղթել առաջնությունում. «Կաշխատեմ շատ գոլերի հեղինակ դառնալ, որ արժանանամ «Ոսկե մարզակոշիկի»: Բայց, գիտեք, որ Լիոնել Մեսսին արդեն 34 գնդակ ունի, շատ բարդ է լինելու: Այնուամենայնիվ ես կաշխատեմ գոլեր խփել, որքան հնարավոր է շատ»:

11 February 2013 - 13:27 AMT
Shakhtar Donetsk midfielder Henrikh Mkhitaryan, featured on the cover of Shakhtar magazine, presented the January issue to the FC fans.
The presentation was followed by a Q&A session on Shakhtar vs. Borussia Dortmund match to be hosted February 13.
“In a match against Borussia, we’ll play to win. I’ll try to score as many goals as I can, yet the team’s victory is what matters – much more so than an amount of goals scored,” Shakhtar official website quoted the player saying.
With 12 rounds left till the end of Ukraine championship, Mkhitaryan said he’ll need to score even more than he’s already done to help the team win the championship.
“I’ll try to score a lot of goals to win this trophy. But, with Lionel Messi having already netted 34 goals, it will be very difficult. Still, I will try to score as often as possible,” Mkhitaryan said.