Փետրվարի 16-17-ին Կիևում տեղի կունենա ազատ ոճի ըմբշամարտի միջազգային մրցաշար: Մրցաշարին կմասնակցեն 17 երկրների մարզիկներ, այդ թվում Հայաստանից, Ուկրաինայից, Հունգարիայից, Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Ուզբեկստանից ու Վրաստանից:
Հայաստանի հավաքականն արդեն Ուկրաինայում է գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանի գլխավորությամբ և պատրաստվում է մրցաշարին: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել ըմբշամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Հրանտ Ենոքյանը:
Որոշ քաշային կարգերում հանդես կգան երկուական կամ երեքական հայ մարզիկներ: Միայն 120 կգ քաշային կարգում Հայաստանը ներկայացուցիչ չի ունենա:
Մինչև 55 կգ քաշային կարգում հանդես կգան Գարիկ Բարսեղյանը, Միհրան Ջաբուրյանը, Օհան Գիքինյանը, 60 կգ քաշային կարգում՝ Արթուր Առաքելյանը, Նարեկ Սանոյանը: Սերգեյ Հովսեփյանն ու Դավիթ Սաֆարյանը կհայտավորվեն մինչև 66 կգ քաշային կարգում, Գրիգոր Գրիգորյանը՝ 74 կգ: Մուսա Մուրթազալիևը, Վահե Թաթրազյանը հանդես կգան 84 կգ կարգում, իսկ Էդգար Ենոքյանն ու Անդրանիկ Գալստյանը 96 կգ քաշային կարգում:

16-17 февраля в Киеве пройдет международный турнир по вольной борьбе. В нем примут участие борцы из 17 стран, в том числе и из Армении, Украины, Венгрии, России, США, Узбекистана, Грузии.
Сборная Армении под руководством главного тренера сборной Армении Араика Багдадяна уже в Украине и готовится к турниру. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сказал вице-президент федерации борьбы Армении Грант Енокян.
В нескольких весовых категориях выступят по два и три армянских борцов. Лишь в весе 120 кг Армения не будет иметь представителя.
В весовой категории до 55 кг выступят Гарик Барсегян, Мигран Джабурян, Оган Гикинян, в в/к 60- Артур Аракелян, Нарек Саноян. Сергей Овсепян и Давид Сафарян будут заявлены в весе до 66 кг, Григор Григорян- в 74. Муса Муртазалиев, Ваге Татразян (в/к 84), Эдгар Енокян и Андраник Галстян (в/к 96) тоже поборются на турнире.