13 Փետրվար 2013 - 11:04 AMT
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 13-ին Վերածննդի հրապարակում մասնակցել է Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման 25-ամյակի կապակցությամբ կազմակերպված հանրահավաքին:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է պատմական իրադարձություններին նվիրված նման միջոցառումների անցկացումը՝ այն համարելով նշանակալի թե քաղաքական, թե բարոյահոգեբանական տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, երկրի բարձրագույն ղեկավարությունը, շարժման վետերաններ, հանրապետության հազարավոր քաղաքացիներ, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

13 Февраль 2013 - 11:01 AMT
13 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в митинге на площади Возрождения столицы, организованном по случаю 25-летия Aрцахского национально-освободительного движения.
Президент Саакян отметил важность проведения подобных мероприятий, посвященных историческим событиям, посчитав это значительным явлением как с политической, так и морально-психологической точек зрения.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископ Паргев Мартиросян, высшее руководство республики, ветераны движения, тысячи граждан республики.