13 Փետրվար 2013 - 11:12 AMT
Փետրվարի 13-ին ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպան Գեղամ Ղարիբջանյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄԷ արտաքին առևտրի նախարար շեյխ Լուբնա Ալ Կասիմիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ և ԱՄԷ միջև առևտրատնտեսական համագործակցության զարգացման, մասնավորապես 2013թ. ապրիլի 30-ից մայիսի 2-ը Դուբայում կայանալիք «Ամենամյա ներդրումային համաժողովին» հայկական կողմի մասնակցության և զուգահեռ հայ-էմիրաթյան գործարար համաժողովի երկրորդ փուլն անցկացնելու հետ կապված խնդիրներ:
ԱՄԷ արտաքին առևտրի նախարարը բարձր է գնահատել երկկողմ առևտրատնտեսական փոխգորածկցության զարգացմանն ուղղված քայլերը և պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել հայկական կողմի ցանկացած նախաձեռնությանը, հայտնում է ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

13 Февраль 2013 - 11:20 AMT
Посол Армении в Объединенных Арабских Эмиратах (ОАЭ) Гегам Гарибджанян встретился 13 февраля с министром внешней торговли шейхой Лубной Аль Касими. В ходе встречи были обсуждены вопросы развития торгово-экономических отношений, в частности, участие армянской стороны на предстоящей в Дубае с 30 апреля по 2 мая «Ежегодной встрече инвесторов», а также организация второго этапа встречи деловых кругов Армении и ОАЭ.
В свою очередь, Лубна Аль-Касими высоко оценила двусторонние торгово-экономические отношения и шаги, направленные на их расширение. ОАЭ выразили готовность содействия армянской стороне в любых начинаниях, передает пресс-служба МИД РА.