16 Փետրվար 2013 - 09:55 AMT
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, անցնող շաբաթվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց:
Հրադադարի խախտման դեպքերի շեշտակի աճ է արձանագրվել հատկապես փետրվարի 15-ի լույս 16-ի գիշերը և այսօրվա ընթացում: Ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները միայն նշված ժամանակահատվածում դիպուկահար զենքերից, ինքնաձիգերից և գնդացիրներից ՊԲ մարտական դիրքերի ուղղությամբ արձակել են ավելի քան 400 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը, տուրք չտալով հակառակորդի նմանօրինակ նախահարձակ գործողություններին, շարունակել են հավատարիմ մնալ հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շփման գծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացրել մարտական հերթապահություն:

16 Февраль 2013 - 10:48 AMT
По оперативным данным Армии Обороны НКР, за прошедшую неделю позиции карабахских войск были обстреляны более 300 раз. Обстрелы проводились из различного вида оружия – всего же было произведено более чем 1500 выстрелов.
Нарушения режима прекращения огня наиболее интенсивными были 15 – 16 февраля. Только за неполные последних два дня азербайджанские ВС из разных видов стрелкового оружия сделали более 400 выстрелов.
Армия обороны НКР, не нарушая режима прекращения огня, держит под контролем линию соприкосновения войск НКР и Азербайджана, сообщает пресс-служба АО НКР.