ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն առաջարկել են Ադրբեջանի ու Հայաստանի ԱԳ նախարարներ Էլմար Մամեդյարովին ու Էդվարդ Նալբանդյանին հաջորդ շաբաթ մեկ հանդիպում ևս անցկացնել Փարիզում: Այդ մասին ԱՊԱ-ին է հայտնել ԵԱՀԿ ՄԽ ֆրանսիացի համանախագահ Ժակ Ֆորը:
Ըստ նրա, տարածաշրջան կրկին այցելելուց առաջ, միջնորդները մտադիր են կազմակերպել ևս մեկ հանդիպում նախարարների հետ Փարիզում: «Մենք առաջարկ ենք արել և սպասում ենք կողմերի պատասխանին»,-ասել է Ֆորը: Նա նաև նշել է, որ ըստ համանախագահների ծրագրերի, սկզբում տեղի կունենա առանձնազրույցներ Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ, իսկ հետո «3+2» ձևաչափով:

18 Февраль 2013 - 12:36 AMT
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ предложили главам МИД Азербайджана и Армении Эльмару Мамедъярову и Эдварду Налбандяну провести на следующей неделе еще одну встречу в Париже. Об этом АПА сообщил сопредседатель Минской группы ОБСЕ от Франции Жак Фор.
По его словам, прежде чем вновь посетить регион посредники планируют организовать еще одну встречу с министрами в Париже. "Мы внесли такое предложение сторонам и пока ждем ответа. Планируется, что такая встреча пройдет в Париже в ближайшее время, возможно, на следующей неделе",- заявил Фор. Он также отметил, что, согласно планам сопредседателей, сначала пройдет встреча с главами МИД Азербайджана и Армении по отдельности, а потом в формате "3+2".