Չնայած ԼՂՀ-Ադրբեջան սահմանին իրավիճակի աննախադեպ լարվածությանն ու հակառակորդի դիպուկահարների ակտիվությանը Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին իրավիճակը կայուն է:
Հատկապես Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերում իրավիճակն այս պահին խաղաղ է: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Սահմանամերձ Չինարիի գյուղապետ Սամվել Սաղոյանն էլ PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ կրակոցներ չկան` խաղաղ օր է: «Սահմանին էլ է խաղաղ, առանց միջադեպերի, ընտրության ընթացքն էլ: Արտակարգ որևէ դեպք չի գրանցվել», – ասաց նա:

Несмотря на напряженность и активизацию азербайджанцев на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана, на пограничной линии Армения-Азербайджан ситуация остается стабильной.
Особенно в приграничных селах Тавушской области Армении ситуация на данный момент мирная, заявил корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Глава сельской администрации приграничного села Чинари Самвел Сагоян сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net, что никаких выстрелов в селе не слышно. “На границе тоже спокойно, без инцидентов. Никаких чрезвычайных ситуаций не было”, – сказал он.