Միջին քաշային կարգում WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամի մարզիչ Ուլի Վեգներն ասել է, որ իրենք մարզվում են Բեռլինում ու պատրաստվում են Ռոբերտ Շտիգլիցի հետ մենամարտին:
«Մարտի 23-ը սարերի ետևում չէ: Մինչ Մագդեբուրգ մեկնելը Աբրահամը ևս երկու ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի»,-Վեգների խոսքն է մեջբերում boxen.com-ը:
Աբրահամի ու Շտիգլիցի առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 2012 թվականի օգոստոսին, այն ժամանակ հաղթել է հայ բռնցքամարտիկը:
«Մենք չենք թերագնահատում Շտիգլիցին: Դա ամենամեծ սխալը կլիներ: Շտիգլիցի դեմ մենամարտում մեր մարտավարությունը լավ աշխատեց: Սակայն, մենք աշխատում ենք տիտղոսը պահպանելու ուղղությամբ»,-հավելել է մարզիչը:

Тренер чемпиона мира в суперсреднем весе по версии WBO Артура Абрахама Ули Вегнер сказал, что они тренируются в Берлине и готовятся к поединку против Роберта Штиглица.
“23 марта не за горами. До приезда в Магдебург Абрахам проведет еще два тренировочных сбора”,- слова Вегнера передает boxen.com.
Первая встреча между Абрахамом и Штиглицем состоялась в августе 2012 года, тогда победу одержал армянский боксер.
“Мы не недооцениваем Штиглица. Это было бы самой большой ошибкой. В первом поединке против Штиглица наша тактика работала хорошо. Но сейчас мы работаем над тем, чтобы защитить титул”,- добавил тренер.