Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի երկրորդ հանդիպմանը Թեհրանում Հայաստանի հավաքականի մրցակիցը կլինի Բուլղարիան: Արդեն հայտնի են երկու հավաքականների կազմերը: Մինչև 55կգ քաշային կարգում Հարություն Հովհաննիսյանը կհանդիպի Ստեֆան Գրիգորովի հետ, Ալեքսան Միքայելյանը (60կգ ք/կ)՝ Ռոմեն Սավիչևի հետ, Տիգրան Թորոսյանը (66կգ ք/կ)՝ Միլեն Դիմիտրովի հետ, Ռաֆիկ Մանուկյանը (74կգ ք/կ)՝ Դանիել Ալեքսանդրովի հետ, Հրաչ Հովհաննիսյանը (84կգ ք/կ)՝ Ստանիսլավ Կանևի հետ, Սարգիս Տոնոյանը (96կգ ք/կ)՝ Դանիել Բանկովի, իսկ Վաչիկ Եղիազարյանը՝ Իվան Իվանովի հետ:
A խմբի առաջին հանդիպմանը հայ մարզիկները 2:5 հաշվով պարտություն են կրել Ռուսաստանից, իսկ Բուլղարիան նույն հաշվով զիջել է Բելառուսին:

19 Февраль 2013 - 13:18 AMT
Во второй встрече Кубка мира по греко-римской борьбе в Тегеране соперником сборной Армении будет Болгария.
Уже известны составы сборных. В весовой категории до 55 кг Арутюн Ованнисян встретится со Стефаном Григоровым, Алексан Микаелян (в/к 60) – с Роменом Савчевым, Тигран Торосян (в/к 66) – с Миленом Димитровом, Рафик Манукян (в/к 74)- с Даниелем Александровом, Грач Ованиисян (в/к 84)- со Станиславом Каневым, Саргис Тоноян (в/к 96 )- с Даниелем Банковом, а Вачик Егиазарян – с Иваном Ивановым.
В первой встрече группы А армянские спортсмены со счетом 2:5 потерпели поражения от России, а Болгария таким же счетом уступила Белоруссии.