20 Փետրվար 2013 - 13:08 AMT
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան շնորհավորել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
«Հայ ժողովրդի կատարած ընտրությունը վկայում է Ձեր վայելած մեծ վստահության և Հայաստանի շահերի պաշտպանության ուղղությամբ Ձեր ունեցած վաստակի, որպես ղեկավարի Ձեր տաղանդի ու հմտության բարձրագույն գնահատականի մասին, ղեկավարի, որը վստահորեն տանում է երկիրը խաղաղության, ժողովրդավարության ու առաջընթացի ճանապարհով, լուծում է բարդագույն քաղաքական, տնտեսական ու պաշտպանական խնդիրներ»,-ասվում է ՀԱՊԿ քարտուղարությունից ստացված շնորհավորական ուղերձում:
Նիկոլայ Բորդյուժան երախտագիտություն է հայտնել Հայաստանի նախագահին ՀԱՊԿ հետ համագործակցությանը հատկացվող հատուկ ուշադրության և այն բացառիկ դերի համար, որ Հայաստանը ստանձնել է ՀԱՊԿ-ում, լինելով ՀԱՊԿ անդամ պետությունների հավաքական անվտանգության համակարգերի ամրապնդման հետևողական ջատագով:

20 Февраль 2013 - 12:50 AMT
Генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа поздравил президента Республики Армении Сержа Саргсяна с переизбранием на новый срок.
«Выбор, сделанный армянским народом, свидетельствует об огромном доверии и признании Ваших выдающихся заслуг в защите и продвижении государственных интересов Армении, высочайшей оценки Вашего умения и таланта руководителя уверенно вести страну по пути мира, демократии и прогресса, решать сложнейшие политические, экономические и оборонные задачи», – говорится в поздравительной телеграмме, направленной из Секретариата ОДКБ Сержу Саргсяну.
Николай Бордюжа выразил признательность президенту Армении за особое внимание к деятельности ОДКБ и ту исключительно конструктивную роль, которую играет Республика Армения в Организации Договора о коллективной безопасности, являясь последовательным сторонником укрепления системы коллективной безопасности государств-членов ОДКБ.