26 Փետրվար 2013 - 12:01 AMT
«Կուբանի» գլխավոր տնօրեն Սուրեն Մկրտչյանը որոշել է հեռանալ պաշտոնից՝ տեղափոխվելով Կրասնոդարի ակումբի տնօրենների խորհուրդ:
«Երկակի զգացողություններով եմ ես հեռանում «Կուբանի» գլխավոր տնօրենի պաշտոնից: Մի կողմից դա բարդ որոշում էր՝ այս տարիների ընթացքում իմ կյանքն այնքան սերտորեն էր կապված հարազատ ակումբի հետ, որ ինձ համար իրոք դժվար է պատկերացնել իմ առօրյան ակումբից դուրս»,-ասել է նա, հայտնում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Ըստ նրա, «Կուբանը» չի կարող լոկ աշխատանք լինել, դա մի ամբողջ կյանք է: Նա նշել է նաև, որ մյուս կողմից էլ իրեն հեշտ է հեռանալ ակումբից, որը վերջին տարիներին թարմացրեց իր 85-ամյա պատմության գրեթե բոլոր ռեկորդները:

Генеральный директор “Кубани” Сурен Мкртчян принял решение покинуть свою должность, перейдя в Совет директоров краснодарского клуба.
“Испытывая двойственные чувства, я покидаю должность генерального директора футбольного клуба “Кубань”, – приводит официальный сайт клуба слова Мкртчяна. – С одной стороны, это решение далось мне невероятно сложно – за прошедшие годы моя судьба сплелась с родным клубом настолько тесно, что представить жизнь вне ежедневной деятельности в клубе мне действительно тяжело”.
По его слова, “Кубань” не может быть просто работой – это целая жизнь, наполненная смыслом, высокими целями и масштабными задачами. Он отметил, что с ему легко уходить из клуба, который за последние годы переписал практически все рекорды за свою 85-летнюю историю.