Թուրքիան շահագրգռված չէ ընդունել ֆուտբոլի 2020թ. Եվրոպայի առաջնության խաղերը, հայտարարել է Թուրքիայի ազգային Օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Հասան Արատը:
Ավելի վաղ ՈւԵՖԱ նախագահ Միշել Պլատինին ցանկություն էր հայտնել Թուրքիայում անցկացնել առաջնության կիսաեզրափակիչ խաղերը, ինչպես նաև Եվրո-2020 եզրափակիչը, որը նախատեսվում է անցկացնել Եվրոպայի տարբեր քաղաքներում: Սակայն Արատը չի սատարել ՈւԵՖԱ նախաձեռնությանը:
«Ամեն ինչ շատ հստակ է. մեզ հետաքրքրում են միայն Օլիմպիական խաղերը: Պաշտոնյաները ոչ մի հետաքրքրություն չեն դրսևորում Եվրոյի հանդեպ, բոլոր նման մեկնաբանությունները ՈւԵՖԱ-ն է անում»,- Արատի խոսքը մեջբերում է Eurosport-ը:

27 Февраль 2013 - 06:34 AMT
Турция не заинтересована в проведении у себя матчей чемпионата Европы по футболу 2020 года, заявил вице-президент НОК Турции Хасан Арат.
Ранее президент УЕФА Мишель Платини выразил желание провести в Турции полуфинальные матчи, а также финал EURO-2020, который планирует провести в разных городах Европы. Однако Арат, отвечающий за заявку Стамбула на право принять летние Олимпийские игр-2020, не поддержал инициативу УЕФА.
“Думаю, все предельно ясно: нас интересуют исключительно Олимпийские игры. Никакие другие вопросы на повестке дня не стоят. Никакого интереса официальных лиц к EURO нет, и все такие комментарии исходят исключительно от УЕФА”,- слова Арата передает Eurosport.