1 Մարտ 2013 - 08:22 AMT
IBF, WBC, WBA վարկածներով աշխարհի նախկին չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը ապրիլի 13-ին կամ էլ ապրիլի վերջին կանցկացնի մենամարտ: Այս մասին բռնցքամարտիկն ասել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում:
«Ես փոխել եմ իմ պրոմոութերին, կրկին հիանալի հարաբերություններ ունեմ Գերի Շուի հետ, սակայն իմ ցանկացած մենամարտերն անցկացնելու համար պետք է համագործակցել այլ պրոմոութերների հետ: Երկու հավանական մրցակից կա, ում հետ մենամարտելու եմ ապրիլին, միայն մեկի անունն է դեռ հայտնի, դա մեքսիկացի Խոսե Արմանդո Սանթա-Կրուզն է»,- նշել է Դարչինյանը:
Նրա խոսքով, մենամարտը կկայանա Նյու Յորքում կամ էլ Լոս Անջելեսում: Հիմա նա մարզվում է և պատրաստվում այդ հանդիպմանը Սիդնեյում:
Բայց բռնցքամարտիկը չի հրաժարվել Նոնիտո Դոնեյրին հանդիպելու մտադրությունից: Նա ընդգծել է, որ շարունակվում են նրա հետ բանակցությունները, ինչպես նաև անպայման ցանկանում է ռևանշ անցկացնել Աբներ Մարեսի հետ:

1 Март 2013 - 09:33 AMT
Бывший чемпион мира по версии IBF, WBC, WBA Вик Дарчинян 13 апреля или в конце апреля проведет бой, заявил боксер в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net.
«Я поменял своего промоутера, у меня прекрасные отношения с Гери Шоу, но для проведения тех боев, которые я хочу, мне надо сотрудничать с другими промоутерами. У меня есть два предполагаемых противника, с которыми встречусь в апреле, пока известно имя одно из них – Хосе Армандо Санта-Круз», – сказал Дарчинян.
По его словам, бой состоится в Нью-Йорке или Лос-Анджелесе. На данный момент боксер в Сиднее подготавливается к этой встрече.
Но вместе с тем Вик Дарчинян не отказался от намерения встретиться с Нонито Донейром и взять реванш над Абнером Маресом. Дарчинян подчеркнул, что переговоры с Донейром продолжаются.