Դոնեցկի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Չեմպիոնների լիգայում Դորտմունդի «Բորուսիայից» պարտվելուց հետո (0:3) ասել է, որ հենց իրենք են մեղավորը պարտության մեջ:
«Շախտյորը» լավ չէր խաղում, իսկ երկրորդ կեսում ինչ-որ վտանգավոր պահեր կարողացավ ստեղծել, սակայն չկարողացանք դրանից օգուտ քաղել: Կարծում եմ, որ մեզ համար լավ դաս կլինի այս պարտությունը, և մենք նման սխալներ մյուս հանդիպումներում այլևս թույլ չենք տա»,- Մխիթարյանի խոսքերը մեջբերում է football.ua:
Նա նաև հավելել է, որ իրենց մոտ լավ դրսևորվել չէր ստացվում, քանի որ «Բորուսիան» թույլ չէր տալիս. «Խնդիրը մեր մեջ է: Աշխատում էինք, բայց ինչ կարող ենք անել, եթե մենք չունենք այնպիսի ուժեղ խաղացողներ, ինչպիսիք կան «Բորուսիայում»: Բայց մենք պարտավոր ենք պայքարել դժվարությունների դեմ»:

Полузащитник “Шахтера” Генрих Мхитарян после поражения в ответном матче 1/8 финала Лиги чемпионов с дртмундской “Боруссией” (0:3) посетовал на низкую реализацию моментов. По его словам, “горняки” сами проиграли эту встречу.
“Шахтер” не очень хорошо играл, а во втором тайме мы создали хоть какие-то моменты, но не смогли их реализовать, – приводит football.ua слова Мхитаряна. – Думаю, для нас это будет очень хорошим уроком, чтобы не ошибались так, как ошибались в матче с “Боруссией”, и чтобы в дальнейшем было лучше”.
По словам футболиста, больше у них что-то не получалось, нежели “Боруссия” не давала играть, потому что во втором тайме у них было преимущество и играли намного лучше, чем соперник: “ Проблема в нас. Работали, но что делать, если у нас нет таких высоких игроков, как у “Боруссии” или у других команд. Но это не имеет значения, и мы не должны пропускать все время, а обязаны бороться и преодолевать барьер трудностей. Я думаю, мы сделали все, чтобы в дальнейшем не пропускать такие голы”.