6 Մարտ 2013 - 12:22 AMT
Լոս Անջելեսի Kessab կրթական ասոցիացիան գործարար և բարերար Մանաս Բուջիկյանին տարվա մարդ է հայտարարել: Բուջիկյանը ծնվել է Սիրիայի Քեսաբ քաղաքում 1932թ.: Նրա հայրը, թողնելով բարեկեցիկ կյանքն ԱՄՆ-ում, 1915թ. վերադարձել է Ադանա թուրքերի դեմ կռվելու համար: Հետո նոր տուն է կառուցել Քեսաբում, նա 5 երեխա ուներ:
Ընտանիքը արտագաղթել է ԱՄՆ 1954 թվականին: Մանաս Բուջիկյանն ավարտել է քոլեջը, սովորել է ինժեներական գործ և աստիճան է ստացել Կալիֆորնիայի համալսարնում: Ինչպես և հայրը, նա իր կյանքը նվիրել է Հայկական հարցին: Նա Ամերիկայի Հայ Դատի հանձնախմբի (ANCA) հիմնադիրներից մեկն է, ՀՅԴ ակտիվիստ է հայ համայնքներում Ֆրեզնոյից մինչև Գլենդեյլ: Այժմ նա բնակվում է Տորենսում կնոջ հետ: Նա 7 երեխա ունի, 21 թոռ և 2 ծոռ, գրում է Asparez-ը:

6 Март 2013 - 11:56 AMT
Образовательная ассоциация Kessab в Лос-Анджелесе назвала предпринимателя и филантропа Манаса Буджикяна человеком года. Буджикян родился в Кесабе (Сирия) в 1932 году. Его отец, оставив благополучную жизнь в США, в 1915 году вернулся в Адану сражаться с турками. Затем он построил новый дом в Кесабе. У него было 5 детей.
Семья эмигрировала в США в 1954 году, Манас Буджикян окончил колледж, учился инженерному делу и получил степень в университете Калифорнии (UCLA).Как и его отец, он посвятил свою жизнь Армянскому вопросу. Он является одним из основателей Армянского Национального Комитета Америки (ANCA), активист АРФ Дашнакцутюн в армянских общинах от Фрезно до Глендейла. Сейчас он проживает в Торренсе с женой. У него 7 детей, 21 внук и 2 правнука, пишет Asbarez.