Գրող Արմինե Օհանյանը Օքսֆորդի ուսանողներին պատմել է իր վերջին վեպի մասին, գրում է Oxford Mail-ը: Նա ժամանել է Նյու Յորքից և ընթերցել է իր «Խնձորենին աշնանն է ծաղկում» վեպից, որը հիմնված է սեփական փորձի վրա: Նա նաև վարպետության դաս է անցկացրել: Միջոցառումը նվիրված էր Կանանց միջազգային օրվան:
Արմինե Օհանյանը, որը 70 տարեկան է, ասել է. «Այս գիրքը քրիստոնյա կնոջ ճամփորդության մասին է, որը ծնվել է Իրանում մինչ իսլամիստների գալը: Այն այն արկածների ու մարտահրավերների մասին է, որոնց նա բախվել է, և այն մասին, թե ինչպես հաղթահարել այդ խնդիրները»:
Արմինե Օհանյանը հեռացել է Իրանից ամուսնու և դստեր հետ 25 տարեկանում, ապրել է Եվրոպայում, իսկ հետո տեղափոխվել է Նյու Յորք, որտեղ էլ ապրում է վերջին 30 տարիներին:

9 Март 2013 - 10:03 AMT
Армянская писательница Армине Оганян рассказала студентам Оксфорда о своем последнем романе, пишет Oxford Mail. Она приехала из Нью-Йорка и прочла отрывки из романа «Яблоня цветет осенью», основанный на собственном опыте. Она также провела мастер-класс. Мероприятие было приурочено к Международному женскому дню.
Миссис Оганян, которой 70 лет, сказала: «Это книга о путешествии христианки, родившейся в Иране до прихода исламистов. Она о приключениях и вызове, перед которыми она стояла и как она преодолела все эти проблемы».
Армине Оганян покинула Иран со своим мужем и дочерью, когда ей было 25 лет, жила в Европе, а потом переехала в Нью-Йорк, где и проживает последние 30 лет.