12 Մարտ 2013 - 09:38 AMT
Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանը խոստովանել է, որ Յուրա Մովսիսյանի ռմբարկուի տաղանդի մասին նախկինում էլ լավ գիտեր, սակայն «Սպարտակի» կազմում դեբյուտային խաղում հեթ-տրիկի չէր սպասում: «Սակայն, ընդհանուր առմամբ զարմացած չեմ, որ խաղը հզոր ու արդյունավետ անցավ: Հաշվի առնելով Մովսիսյանի ներուժը, դեռ հունվարին, երբ նա պայմանագիր կնքեց «Սպարտակի» հետ, ես վստահ էի, որ նա կխաղա մոսկովյան թիմում: Հուսով եմ, Յուրան նույն ոգով կշարունակի»,-Մինասյանի խոսքն է մեջբերում sport-express.ru-ն:
Ըստ մարզչի, թիմը հայ ֆուտբոլիստի համար նոր է, սակայն նա շարունակում է հանդես գալ առաջնությունում, որտեղ արդեն երրորդ տարին է խաղում: Ուստի, ըստ Մինասյանի, մրցակիցները՝ և խաղացողները, և ակումբները, պետք է լավ ծանոթ լինեն: «Սպարտակն» իր բազմազգ կազմով հակված է հարձակողական խաղի, թիմին հատուկ է արագ անցումը պաշտպանությունից գրոհի: Կարծում եմ, դա թույլ կտա Մովսիսյանին իրեն զգալ իր տարերքի մեջ»:
Նա նշել է, որ նախորդ տարվա համեմատ Մովսիսյանը զգալի առաջընթաց է ապրել: «Հուսով եմ, որ Մովսիսյանը Չեխիայի հետ խաղում լավագույն մարզավիճակում կլինի»,-ասել է Մինասյանը:

12 Март 2013 - 07:21 AMT
Наставник сборной Армении Вардан Минасян признался, что бомбардирский талант Юры Мовсисяна и до этого знал не понаслышке, но хет-трика в дебютном матче в составе “Спартака” не ожидал. “Но в целом сильно и результативно проведенному матчу не удивлен. Учитывая потенциал Мовсисяна, еще в январе, когда он подписал контракт со “Спартаком”, я был уверен, что он заиграет в московской команде. Надеюсь, что Юра продолжит в том же духе”,- слова Минасяна передает sport-express.ru.
По словам наставника, команда для армянского футболиста новая, но он продолжил выступление в чемпионате, в котором играет уже третий год. Поэтому, по мнению Минасяна, соперники – и игроки, и клубы – ему должны быть хорошо знакомы: “Спартак” со своим интернациональным составом склонен к атакующей игре, ему свойствен быстрый переход из обороны в нападение. Думаю, это позволит Мовсисяну чувствовать себя в своей стихии”.
Он отметил, что по сравнению с прошлым годом Мовсисян заметно прибавил и до матча с Чехией ему предстоит еще один тур в чемпионате России. “Надеюсь, что он подойдет к игре сборной в оптимальном состоянии”,- добавил Минасян.