13 Մարտ 2013 - 09:25 AMT
«Սպարտակի» գլխավոր մարզիչ Վալերի Կարպինը խոստովանել է, որ, իհարկե, հաղթանակը «Թերեկի» հանդեպ հաճելի է և Յուրա Մովսիսյանը կեցցե, սակայն դեռ միայն մեկ խաղ է կայացել:
«Որքան շատ բարձրացնեն, այնքան ցավոտ կլինի անկումը: Դե, հաղթեցինք ու մոռացանք: Թիմը պետք է հանգիստ վերաբերվի խաղին, արդյունքին: Դեռ ոչ հաղթել ենք, ոչ էլ պարտվել: Դա ուղղակի գարնանային մրցաշրջանի մեկ խաղ է: Հիացմունք չպետք է լինի»,-Կարպինի խոսքն է մեջբերում «Սովետսկի սպորտը»:
«Սպարտակի» մարզիչը ասել է, թե այնպիսի վերաբերմունք է, կարծես հայ ֆուտբոլիստը դարձել է աշխարհի լավագույն խաղացողը: Նա նշել է, որ խոսել է Մովսիսյանի հետ. «Վաղը, Աստված չտա, որքան արագ բարձրացրին, այնքան արագ էլ ոտնակոխ կանեն: Ւսկ եթե ինչ-որ մեկը չի հասկանում, ապա կա խիստ ուսուցիչ՝ մրցակցությունը»:
Կարպինն ասել է, որ եթե Յուրա Մովսիսյանը ամեն խաղում երեք գոլ խփի, թոփ խաղացող կդառնա, իսկ եթե ոչ՝ քննադատություն կսկսվի:

Главный тренер “Спартака” Валерий Карпин признался, что победа над “Тереком” приятна, и Юра Мовсисян молодец, но сыгран всего лишь один матч.
“И чем выше вознесли, тем больнее падать. В общем, победили – и забыли. У команды отношение к матчу, его результату должно быть спокойным. Ничего еще не выиграно и не проиграно. Это всего лишь одна игра весеннего отрезка. Восторгов быть не должно”,- слова Карпина передает “Советский спорт”.
По словам наставника, такое отношение, как будто Мовсисян стал лучшим игроком мира. Он сказал, что поговорил с армянским футболистом: “Завтра, не дай бог чего, как быстро вознесли, так быстро и затопчут. А если кто не понимает, то есть строгий учитель – конкуренция”.
Он считает, что если Мовсисян станет забивать по три гола в каждом матче, будет топ-игроком, а если нет– начнется критика.
Карпин отметил, что забили три мяча и еще могли, но в плане содержания атакующей игры, контроля мяча, развития позиционной атаки вопросы есть.