«Վոլգայի» հարձակվող Արթուր Սարկիսովը կիսել է տպավորությունները Ռուսաստանի առաջնության 21-րդ տուրում «Ռոստովի» հետ խաղից (2:1), որտեղ նա երկու գնդակ է խփել:
«Ես բացեցի «Վոլգայի» կազմում գոլերիս հաշիվը, ընդ որում միանգամից դուբլ արեցի: Ուղղակի այժմ իմ տեղում եմ խաղում, ինչը թույլ է տալիս ավելի շատ գոլեր խփել: Կցանկանայի իմ թիմակիցներին շնորհակալություն հայտնել լավ փոխանցումների համար»,-ասել է հարձակվողը:
Սարկիսովը խոստովանել է, որ նրանք տրամադրված էին հաղթանակի և լավ է, որ ամեն ինչ ստացվեց: «Դա մեր օրն էր: Հաղթանակը հեշտ չտրվեց, սակայն հաջողությունը մեր կողմն էր: Շնորհակալություն երկրպագուներին, որոնք այդքան երկար ճանապարհ էին անցել, մեզ սատարելու համար: Տրիբունաներում ես նաև հայ երկրպագուների տեսա Ռոստովից Հայաստանի ազգային դրոշով, և դա ինձ ուժ էր հաղորդում»,-Սարկիսովի խոսքերնն է մեջբերում ակումբի պաշտոնական կայքը:

Форвард “Волги” Артур Саркисов поделился впечатлениями после матча 21-го тура чемпионата России против “Ростова” (2:1), в котором забил 2 гола.
“ Я открыл счет забитым за “Волгу” голам, причем сразу сделал дубль. Просто сейчас я играю на своем месте, на острие атак. Появились моменты – пошли голы. Хотел бы поблагодарить партнеров по команде за классные передачи”,- сказал нападающий.
Саркисов признался, что они настраивались только на победу, и хорошо, что все получилось. “Это был наш день. Победа далась нелегко, но удача была на нашей стороне.
Спасибо болельщикам, которые проделали такой долгий путь, чтобы поддержать нас. Мы играем для них и эта победа тоже для них. Я видел на трибунах и армянских болельщиков, живущих в Ростове, с национальным флагом Армении. Это придавало мне сил” – приводит слова игрока официальный сайт клуба.