17 Մարտ 2013 - 17:51 AMT
Լոնդոնում ընթանում են հավակնորդների մրցաշարի 3-րդ տուրի պարտիաները: Լևոն Արոնյանի մրցակիցը ուկրաինացի Վասիլի Իվանչուկն էր, որը սպիտակ խաղաքարերով էր հանդես գալիս: Մրցավեճն ավարտվել է 33-րդ քայլին, և հաղթող է դարձել հայազգի շախմատիստը:Նա վաստակել է 2,5 միավոր և գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը:
Ռուսաստանը ներկայացնող երկու շախմատիստներ` Վլադիմիր Կրամնիկն ու Ալեքսանդր Գրիշչուկը, ոչ ոքի են ավարտել իրենց պարտիան:
Պյոտր Սվիդլեր (Ռուսաստան)-Թեյմուր Ռաջաբով (Ադրբեջան), Բորիս Գելֆանդ (Իսրայել)- Մագնուս Կառլսեն (Նորվեգիա) հանդիպումները շարունակվում են:
Աշխարհի չեմպիոնի կոչման համար պայքարում են 8 ուժեղագույն շախմատիստներ: Հավակնորդների մրցաշարի հաղթողը հնդիկ Վիշվանաթան Անանդի հետ կպայքարի աշխարհի թագի համար: Մրցաշարը կավարտվի ապրիլի 1-ին:

17 Март 2013 - 18:16 AMT
В Лондоне проходят партии 3-го тура турнира претендентов. Соперником армянского гроссмейстера Левона Ароняна на этот раз был украинец Василий Иванчук, играющий белыми. Партия закончилась на 33 ходу, победителем стал Левон Аронян. Армянский гроссмейстер, одержавший уже вторую победу на турнире, заработал 2,5 очка и возглавляет турнирную таблицу.
Во втором туре Левон Аронян одержал победу над израильтянином Борисом Гельфандом.
Представляющие Россию Владимир Крамник и Александр Грищук окончили свои партии ничьей.
Встречи Петр Свидлер (Россия) – Теймур Раджапов (Азербайджан), Борис Гельфанд (Израиль) – Магнус Карлсен (Норвегия) продолжаются.
На звание чемпиона мира претендуют 8 сильнейших шахматистов. Победитель турнира встретится с Вишванатаном Анандом (Индия), с которым поборется за шахматную корону.