18 Մարտ 2013 - 10:28 AMT
Հայ բռնցքամարտիկները երեք մեդալ են նվաճել Չեխիայի մրցաշարում: Երկրորդ տեղն է զբաղեցրել Արմեն Սիմոնյանը (+91 կգ), իսկ Նարեկ Աբգարյանը ( 52կգ) և Արա Պուլուզյանը (64կգ) նվաճել են բրոնզե մեդալներ:
Հայկական պատվիրակությունն արդեն վերադարձել է Հայաստան: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանն ասել է, որ նա գոհ է արդյունքներից:
«Մրցաշարը դժվար էր, մասնակցում էին բռնցքամարտիկներ 17 երկրներից, այդ թվում աշխարհի առաջնության, ԵԱ և Օլիմպիական խաղերի մեդալակիրներ և մրցանակակիրներ: Տարին դեռ նոր է սկսում, և տղաները դեռ կկարողանան լավագույն մարզավիճակ ձեռք բերել»,-աել է մարզիչը:
Ըստ նրա, Ուկրաինայի և Ղազախստանի մրցաշարերից հետո կձևավորվի հավաքականը, որը կսկսի պատրաստվել Եվրոպայի առաջնությանը:

Армянские боксеры на международном турнире в Чехии завоевали три медали. Второе место занял Армен Симонян (в/к +91), а Нарек Абгарян (в/к 52) и Ара Пулузян (в/к 64) завоевали бронзовые медали. Армянская делегация из Чехии уже вернулась в Армению.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении Карен Агамалян сказал, что он доволен результатами. “Турнир был трудным, выступали боксеры из 17 стран, в том числе и призеры чемпионатов мира, Европы и Олимпийских игр”,- подчеркнул тренер.
По его словам, после турниров в Украине и Казахстане сформируется сборная, которая начет готовиться к чемпионату Европы.