19 Մարտ 2013 - 07:53 AMT
Մարտի 23-ին Մագդեբուրգում տեղի կունենա գերմիջին քաշում WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամի և նախկին տիտղոսակիր Ռոբերտ Շտիգլիցի մենամարտը: Տեղի է ունեցել բռնցքամարտիկների ու նրանց մարզիչների մամուլի ասուլիսը:
Հայ բռնցքամարտիկն ուրախ է, որ մենամարտը տեղի կունենա Մագդեբուրգում, քանի որ նա այնտեղ իր առաջին մենամարտն անցկացրել Սթիվեն Օտտկեի հետ, և մթնոլորտը դահլիճում հիանալի էր:
«Երկրպագուները նույնիսկ ալիք էին անում, ինչին կարելի է ականատես լինել հատկապես ֆուտբոլի ժամանակ: Մագդեբուրգից բացի ես այլ տեղ նման բան չեմ տեսել: Ես հաղթեցի Շտիգլիցի դեմ իմ առաջին մենամարտում, հիմա ռևանշի ժամանակն է, մենք հստակ նպատակ ունենք»,-Աբրահամի խոսքերն է մեջբերում fightnews.com-ը:
Աբրահամն ասել է, որ պետք է ոչնչացնի հակառակորդին և ինքն ամեն ինչ կանի նպատակին հասնելու համար: «Ես շատ եմ հարգում իմ մրցակցին, սակայն ռինգում պետք է հաղթեմ նրան»:
Շտիգլիցը պատասխանել է, թե դեռ հայտնի չէ, թե ինչ տեղի կունենա մարտի 23-ին: «Ես գերազանց մարզավիճակում եմ և ուզում եմ վրեժխնդիր լինել, դրա համար պատճառ կա, ես երկու տարի շարունակ չեմպիոն եմ եղել և ցանկանում եմ վերադարձնել տիտղոսը: Ես անհամբեր սպասում եմ մենամարտին»,-ասել է նա:

19 Март 2013 - 06:36 AMT
23 марта в Магдебурге состоится поединок между чемпионом мира в суперсреднем весе по версии WBO Артуром Абрахамом и бывшим обладателем этого титула Робертом Штиглицем. Состоялась пресс-конференция боксеров и их тренеров.
Армянский боксер рад, что поединок состоится в Магдебурге, поскольку там он боксировал и в своем первом поединке против Свена Оттке, и атмосфера в зале была великолепная.
“Болельщики даже делали волну, которые можно увидеть особенно во время футбольных матчей. За пределами Магдебурга я ничего подобного не видел. Я победил в моем первом поединке с Штиглицем, теперь пришло время для реванша, и у нас есть четкая цель”,- слова боксера передает fightnews.com.
Абрахам признался, что должен уничтожить соперника, и он сделает возможное, для достижения своей цели: “Я очень уважаю моего соперника, но на ринге должен победить его”.
Штиглиц ответил армянскому боксеру, что еще не ясно, что произойдет 23 марта, и это всего лишь громкие слова. “Я нахожусь в отличной форме и хочу отомстить, для этого есть причина, я был чемпионом мира на протяжении двух лет, и теперь хочу мой титул обратно. Я с нетерпением жду этого поединка”,- сказал он.