20 Մարտ 2013 - 07:40 AMT
ԱԱ-2014 ընտրական փուլի մարտի 26-ին Երևանում կայանալիք հանդիպումը հայկական հավաքականի հետ կարող է հոբելյանական դառնալ Չեխիայի հավաքականի և Լոնդոնի «Չելսիի» դարպասապահ Պետր Չեխի համար: Դարպասապահը, որն այս պահի դրությամբ 98 խաղ է անցկացրել Չեխիայի հավաքականի կազմում, մարտի 22-ին նախ պետք է մասնակցի Դանիայի հետ խաղին:
Չեխերի դարպասապահը խոստովանել է, որ նույնիսկ չէր կարող պատկերացնել, որ 100 խաղի կմասնակցի: Չեխը նշել է, որ ճկույթի կոտրվածքը խանգարել է նրան մասնակցել ընկերական խաղին Թուրքիայի հետ, հակառակ դեպքում հոբելայանական խաղը տնային կլիներ՝ Դանիայի հետ մարտի 22-ին:
«Ափսոսում եմ այդ մասին, չէր որ տոնակատորությունը Հայաստանում այդքան մեծ չի լինի,-ասել է դարպասապահը չեխական ԶԼՄ-ներին:-Հիանալի կլիներ գերազանցել Կարելի արդյունքը, սակայն հոբելյանի համար լավագույն նվերը կլինի հաղթանակը Հայաստանի հանդեպ»:

20 Март 2013 - 07:01 AMT
Отборочный матч чемпионата мира-2014 26 марта в Ереване против армянской сборной может стать юбилейным, сотым для вратаря сборной Чехии и лондонского “Челси” Петра Чеха. Голкиперу, на данный момент сыгравшему 98 матчей в составе чешской сборной, для начала предстоит сыграть домашний отборочный матч с Данией (22 марта). По его словам, он и представить себе не мог, что достигнет такого результата.
“Для меня, конечно же, это будет знаменательным событием. Когда я дебютировал, это было мечтой – сыграть хотя бы одну игру в национальной сборной. Даже и представить не мог, что сыграю в ста матчах”, – заметил вратарь. Чех посетовал, что перелом мизинца помешал ему сыграть в февральском товарищеском матче с Турцией, иначе юбилейная игра пришлась бы на домашнюю встречу с Данией в Оломоуце 22 марта.
“Сожалею об этом, ведь празднования в Армении будут не такими большими, – сказал голкипер в интервью чешским СМИ. – Думаю ли я о том, чтобы побить абсолютный рекорд Карела Поборски. Было бы здорово превзойти результат Карела, но лучшим подарком к юбилею была бы победа над Арменией”.