Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լևոն Ջուլֆալակյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ վերջին հավաքը Եվրոպայի առաջնությունից առաջ շատ լավ է անցել:
«Մեր ըմբիշները մարտական են տրամադրված և պատրաստ են ԵԱ-ին, մնացածը գորգը ցույց կտա»,-ասել է Ջուլֆալակյանը:
ԵԱ հունահռոմեական ոճի ըմբիշները մեկնարկում են մարտի 23-ին: Հայաստանի հավաքականի կազմում են Հարություն Հովհաննիսյանը (55 կգ ), Ալեքսան Միքայելյանը (60), Սասուն Համբարյանը (66 կգ), Ռաֆիկ Մանուկյանը (74կգ), Արթուր Շահինյանը (84 կգ), Արթուր Ալեքսանյանը (96կգ) և Վաչիկ Եղիազարյանը (120 կգ):

Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Левон Джулфалакян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что последный сбор перед чемпионатом Европы прошел очень хорошо.
“У наших борцов боевое настроение, они очень хорошо готовы, а остальное ковер покажет”,- сказал Джулфалакян. Греко- римские борцы на ЧЕ в Тбилиси стартуют 23 марта. В составе сборной Армении выступят Арутюн Ованнисян (в/к 55), Алексан Микаелян (в/к 60), Сасун Гамбарян (в/к 66, Рафик Манукян (в/к 74), Артур Шагинян (в/к 84), Артур Алексанян (в/к 96) и Вачик Егиазарян (в/к 120).