26 երկրների ներկայացուցիչներ կմասնակցեն Մոսկվայում կայանալիք Անատոլի Խարլամպիևի հիշատակին նվիրված սամբոյի աշխարհի սուպերգավաթին, որը կկայանա մարտի 23-24:
Աշխարհի սուպերգավաթի խաղարկությունը կանցնի վեց փուլով, սակայն միայն չորսը կհամարվեն վարկանշային:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանն ասաց, որ Հայաստանը երկու մարզիկներ կներկայացնեն՝ Մավրիկ Նասիբյանն (82կգ) ու Դավիթ Գրիգորյանը (90կգ):
«Մարզիկների հետ Մոսկվա կմեկնեն մարզիչ Էռնեստ Միրզոյանն ու միջազգային մրցավար Էդուարդ Ասլանյանը: Ես ևս կլինեմ պատվիրակության կազմում, քանի որ տեղի կունենա միջազգային ֆեդերացիայի գործկոմի նիստը: Հնարավոր է, մրցաշարին ևս երկու սամբիստ մասնակցի, սակայն դա ավելի ուշ հայտնի կդառնա»,-ասաց Հայրապետյանը:

21 Март 2013 - 09:15 AMT
Представители 26 стран примут участие в этапе Суперкубка мира по самбо – мемориале Анатолия Харлампиева, который пройдет 23-24 марта в Москве.
Розыгрыш Суперкубка мира проходит в шесть этапов, но только четыре из них, в том числе и московский, включены в зачет соревнования.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net президент федерации самбо Армении Левон Айрапетян сказал, что Армению представят два спортсмена- Маврик Насибян (в/к 82) и Давид Григорян (в/к 90).
“С самбистами в Москву поедут наставник Эрнест Мирзоян и международный Арбитр Эдуард Асланян. Я тоже буду с нашей делегацией, поскольку там состоится исполком Международной федерации самбо. Возвможно, на турнире выступят еще два самбиста, но это станет ясно позже”,- отметил Айрапетян.