2013թ. մարտի 23-ից 24-ը Մոսկվայում տեղի կունենա սամբոյի աշխարհի գավաթի փուլերից՝ «Ա. Խառլամպիևի հուշամրցաշարը»: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հայտնել են Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայում, Հայաստանը կներկայացնեն 68 կգ քաշային Հայկ Մուղնեցյանը, 74 կգ Մավրիկ Նասիբյանը, 82 կգ Ռաֆայել Դավթյանը և 90 կգ Դավիթ Գրիգորյանը:
«ՌԴ մայրաքաղաք են մեկնել նաև մարզիչ Էռնեստ Միրզոյանը, միջազգային կարգի «Էքստրա» դասի մրցավար Էդուարդ Ասլանյանը: Ես ևս կլինեմ պատվիրակության կազմում, քանի որ տեղի կունենա սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի գործկոմի նիստը»,-ասել է PanARMENIAN.Net-ին Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանը:

22 Март 2013 - 12:35 AMT
Армянские самбисты примут участие в этапе Суперкубка мира – мемориале Анатолия Харлампиева, который пройдет 23-24 марта в Москве.
Как PanARMENIAN.Net передали в пресс-службе Федерации самбо Армении, в Москве выступят Айк Мугнецян (в/к 68), Маврик Насибян (в/к 74), Рафаэель Давтян (в/к 82) и Давид Григорян (в/к 90).
“С самбистами в Москву поедут наставник Эрнест Мирзоян и международный Арбитр Эдуард Асланян. Я тоже буду с нашей делегацией, поскольку там состоится исполком Международной федерации самбо”,- корреспонденту PanARMENIAN.Net сказал президент Федерации самбо Армении Левон Айрапетян.